Środa na Mundialu: Wpadki Chorwatów i Niemców oraz pokaz siły Hiszpanów

2022-11-23

W Polsce nadal nie umilkły komentarze po meczu z Meksykiem. Jednak czas na Mundialu idzie dalej i do gry wchodzą kolejne zespoły. Środa na Mundialu to kolejny dzień z niespodziankami.

Zanim piłkarze wybiegli na boisko to w Polsce przetoczyła się fala komentarzy po spotkaniu z Meksyku. Większość opinii zawierała krytykę stylu, w jakim grała drużyna Michniewicza. Selekcjoner po części odniósł się do tych zarzutów, podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził, że formacja była ofensywna a styl gry był dopasowany do przeciwnika. Trener przyznał też, że dwójka graczy jest przeciążonych po starciu z Meksykiem. Jednak w sobotnim meczu z Arabią to rywale będą bardziej osłabieni, ponieważ dwójka graczy reprezentacji Arabii Saudyjskiej jest niezdolnych do gry.

Wracają do wydarzeń na boiskach w Katarze to dzień rozpoczął się od niespodzianki. Aktualni wicemistrzowie świata – Chorwaci, nie dali rady pokonać Maroka, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ta niespodzianka jednak była niczym w porównaniu z „wyczynem” Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi prowadzili do przerwy z Japonią 1:0. Jednak w drugiej połowie dali się przechytrzyć Azjatom, którzy ostatecznie wygrali 2:1.

Ten wynik stwarza fatalną perspektywę przed Niemcami, którzy w niedzielę zmierzą się z Hiszpanami w meczu o wszytko. A gracze z Półwyspu Iberyjskiego są w świetnej formie, dzisiaj rozgromili Kostarykę 7:0. Na zakończenie dnia Belgia wygrała z Kanadą 1:0.

Jutro kolejny dzień zmagań na mistrzostwach świata. Do gry wkraczają główni faworyci – Brazylijczycy. Będą to ostatnie mecze pierwszej kolejki fazy grupowej.