Dwóch graczy przeciążonych po meczu z Meksykiem

Dwóch graczy przeciążonych po meczu z Meksykiem

Fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER
2022-11-23

Reprezentacja Polski w słabym stylu zremisowała w meczu z Meksykiem. Po spotkaniu okazało się, że strata punktów to nie jedyny problem po tym starciu. Czesław Michniewicz zdradził, że dwójka graczy nie jest w pełni zdrowa.

Mecz z Meksykiem nie był wielkim widowiskiem. Na boisku było bardzo dużo walki i gry w powietrza. Gra często była przerywana przez faule. Ostra gra z obu stron dała o sobie znać dzisiaj. Czesław Michniewicz po treningu spotkał się na chwilę z dziennikarzami i zdradził jak wygląda stan zdrowia w drużynie biało-czerwonych.

Selekcjoner reprezentacji nie miał zbyt dobrych wiadomości. Okazuje się, że walka z Meksykiem nie zakończyła się pozytywnie dla Bartosza Bereszyńskiego i Krystiana Bielika. Ten pierwszy zagrał od pierwszej minuty na lewej stronie defensywy. Nie jest to jego nominalna pozycja, ale gracz Sampdorii dobrze sobie poradził, szczególnie w destrukcji. Niestety mecz zakończył z urazem.

Kontuzjowany jest także Krystian Bielik. Gracz Birmingham pojawił się na placu gry w 46. minucie i również spisał się poprawnie. Zebrał pozytywne opinie i bardzo możliwe, że Czesław Michniewicz właśnie na niego postawi w meczu z Arabią Saudyjską.

Czesław Michniewicz nie był przekonany co do tego, czy obaj będę gotowi na sobotni mecz. Jednak rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Samuelem Szczygielskim, powołując się na słowa lekarzy przyznał, że jest to typowe pomeczowe przeciążenie i zarówno Bereszyński, jak i Bielik będą do dyspozycji trenera.