Robert Lewandowski podczas meczu Meksyk vs Polska

Robert Lewandowski: Przepraszam i dziękuję

Fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/ East News
2022-11-22

Robert Lewandowski, którego niepowodzenie w 58 min. stało się niewątpliwie niespodzianką pierwszego meczu kadry podczas MŚ 2022 podzielił się pomeczowym (Meksyk vs Polska) komentarzem na swoich mediach społecznościowych.

 

„Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans”.

 

Przypomnijmy, że gdy wywodzący się z Australii sędzia Chris Beath podczas drugiej połowy spotkania Meksyk-Polska na etapie remisu przyznał rzut karny dla Polski, rezultat wydawał się oczywisty, bo wykonawcą był Robert Lewandowski. Jednak może zadziałała presja, może pech i bramkarz rywali Guillermo Ochoa obronił strzał najlepszego polskiego napastnika.

Zaskoczeniem dnia było zwycięstwo Arabii Saudyjskiej nad Argentyną. Jednocześnie niewykorzystaniem rzutu karnego przez Lewandowskiego Polacy byli równie zdziwieni, jak większość świata wynikiem wspomnianego meczu.

Ponadto Robert Lewandowski nie może uciec po meczu od pytania o użycie innej techniki podczas wykonywania rzutu karnego, na co wskazywali komentujący. Podsumował to, mówiąc że strzał wykonał inaczej "po prostu" oraz że "taka decyzja była, żeby uderzyć do boku". Zaznaczył, że "jak każdy by wiedział przed karnym, jak najlepiej uderzyć, to byłoby najlepsze rozwiązanie" (fragment wypowiedzi dla TVP Sport).


Pozytywnym aspektem jest to, że Reprezentacja Polski nie przegrała pierwszego meczu w Katarze, lecz remisując bezbramkowo, zdobyła cenny punkt.

Na ten moment liderem tabeli w naszej grupie jest posiadająca na swoim koncie trzy punkty Arabia Saudyjska.