Walijczycy osłabieni przed meczem z Polską

Walijczycy osłabieni przed meczem z Polską

Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
2022-09-20

Zbliżające się mecze Ligi Narodów to szansa dla wielu drużyn na ostatnie testy przed Mundialem. Warto jednak pamiętać też o tym, że są to mecze, które zadecydują o spadkach i awansach w tych rozgrywkach. O utrzymanie walczyć będzie Walia, lecz kontuzje mocno przeszkadzają graczom Roberta Page’a.

Walia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy 4. Ligi A. Wyspiarze mają na koncie tylko 1 punkt za remis w meczu z Belgią u siebie. Najbliższe 2 spotkania dla nich są więc o być albo nie być w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Ich rywalem w walce o utrzymanie są Polacy, bardzo możliwe, że o tym, kto zajmie 3. miejsce w tabeli grupy zadecyduje mecz pomiędzy Walijczykami a biało-czerwonymi w niedzielę w Cardiff. Zanim to jednak się stanie do obydwie drużyny zagrają swoje spotkania w czwartek, Walia na wyjeździe z Belgią a gracze Czesława Michniewicza u siebie z Holandią.

W tych meczach selekcjoner narodowej drużyny Robert Page nie będzie mógł skorzystać z dwóch ważnych piłkarzy. W składzie Walii zabraknie Joe Allena oraz Bena Daviesa. Ten pierwszy jest graczem Swansea City i w narodowych barwach rozegrał już 72 spotkania. Strata tak doświadczonego gracza na pewno jest bolesna dla Walijczyków, selekcjoner naszych rywali w jego miejsce powołał debiutanta Jordana Jamesa.

Bolesna dla wyspiarzy na pewno też jest utrata Daviesa. To także bardzo doświadczony gracz, w reprezentacji Walii rozegrał już 73 mecze. Obrońca Tottenhamu jest w dobrej dyspozycji, W tym sezonie zagrał już w 7 spotkaniach drużyny prowadzonej przez Antonio Conte.