Młoda gwiazda Cracovii zostaje na dłużej

Młoda gwiazda Cracovii zostaje na dłużej

Fot. MICHAL KLAG/REPORTER
2022-09-05

Zakończyło się okienko transferowe, ale to nie oznacza, że w gabinetach prezesów nastała cisza. Pracowicie jest np. w Cracovii, która dzisiaj ogłosiła, że przedłużyła umowę ze swoim młodym talentem. To bardzo dobra wiadomość dla fanów Pasów.

Początek sezonu jest dobry w wykonaniu Cracovii. Wygrane w pierwszych 3 kolejkach rozbudziły apetyty fanów, później przyszedł zimny prysznic i tylko 1 punkt w 4 spotkaniach. Jednak ostatnia wygrana z Rakowem Częstochowa 3:0 wlała kolejną porcję optymizmu w serca kibiców. Dzięki temu Cracovia zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Wygranej z Pasami nie byłoby, gdyby nie Michał Rakoczy. Młody pomocnik jest jednym z liderów swojej drużyny, w spotkaniu z wicemistrzami Polski zdobył 2 bramki. Od początku sezonu piłkarz ma łącznie 4 bramki i 1 asystę. Dzięki temu klub jest w tym miejscu w tabeli. 

Dobra forma piłkarza została nagrodzona przez władze klubu. Dzisiaj Cracovia poinformowała, że przedłuża umowę z Michałem Rakoczym. Zawodnik podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do końca sezonu 2026/2027. Poprzednia umowa 20-latka obowiązywała do końca czerwca 2024. Przedłużenie kontraktu może oznaczać sporą podwyżkę dla zawodnika.

Rakoczy nie jest wychowankiem Cracovii, trafił do niej z UKS-u Jasło. Jest jednym z najmłodszych piłkarzy, którzy zadebiutowali w Ekstraklasie. W swoim pierwszym meczu miał niewiele więcej niż 16 lat. W poprzednim sezonie zawodnik pojawił się 24 razy na murawie i strzelił 3 bramki. Ten sezon jest jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Zobacz także