Fura szczęścia Pogoni

Fura szczęścia Pogoni

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2022-07-31

Kibicie na stadionie w Szczecinie nie mogli się dzisiaj nudzić. Naprzeciw Pogoni stanęła Jagiellonia, która liczy na wyjście z przeciętności pod wodzą Macieja Stolarczyka. I trzeba przyznać, że drużyna z Podlasia zagrała ciekawą piłkę, gdyby nie problemy ze skutecznością, to powinna wywieźć 3 oczka ze stolicy zachodniopomorskiego.

Szczecinianie do meczu z Jagiellonią przystąpili co ciężkim laniu, które sprawili im gracze duńskiego Broendby. Pogoń odpadła z rozgrywek Ligi Konferencji UEFA i teraz może się już w pełni skupić na grze w Ekstraklasie. Podopieczni Jensa Gustafssona musieli stawić czoła Jagiellonii, która liczy, że w tym sezonie dołączy do czołówki ligi pod wodzą Macieja Stolarczyka. 

Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy. Już w 8. minucie akcję Portowców napędził Grosicki, jego dośrodkowanie odbił Alomerović, jednak piłka trafiła pod nogi Almqvista a Szwed skierował ją do siatki. Było to jego pierwsze trafienie w barwach szczecińskiego klubu. 

Chwilę później do siatki trafiła Jagiellonia, jednak okazało się, że Imaz był na spalonym i sędzia nie uznał bramki. Ta akcja była pierwszym sygnałem ostrzegawczym dla gospodarzy. Jagiellonia rozpędzała się z każdą akcją i była coraz bliżej strzelenia bramki. Niestety dla klubu z Białegostoku, zawodziła jednak skuteczność. W samej końcówce pierwszej połowy stuprocentowe sytuacje zmarnowali dwukrotnie Bida i raz Imaz. Dzięki temu do przerwy Pogoń szczęśliwie prowadziła 1-0. 

W drugiej części Jagiellonia robiła dużo, żeby wyrównać stan meczu. Pogoń była mocno skupiona na defensywie, co ograniczyło liczbę okazji do zdobycia bramki przez gości. W 63. minucie drużyna z Podlasia była o włos od strzelenia bramki, lecz strzał Tiru wylądował na słupku. 20 minut później do siatki mógł trafić Imaz, jednak jego uderzenie obronił Stipica. Do końca meczu Jagiellonia atakowała, lecz Pogoń utrzymała prowadzenie i zdobyła 3 punkty w dzisiejszym meczu.   

Zobacz także