GymBeam
www.warhouse.pl
Transferowa ofensywa Miedzi

Transferowa ofensywa Miedzi

Fot. source PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER
2022-07-04

Władze beniaminka Ekstraklasy nie próżnują. Drużyna, która zdominowała rozgrywki 1. Ligi w sezonie 2021/2022 zostanie porządnie wzmocniona. Do składu ma trafić obiecujący pomocnik i piłkarz z Argentyny.

W Legnicy starają się dużo zrobić, żeby nie powtórzyć sytuacji z sezonu 2018/2019, kiedy to Miedź zaledwie po jednym sezonie spadł z Ekstraklasy. Wtedy drużyna po dobrym początku, w rundzie wiosennej radziła sobie słabo i zajęła 15. miejsce w tabeli Ekstraklasie. W sezonie 2022/2023 ma być inaczej, do drużyny trafiło już 5 nowych graczy, w tym Angelo Henriquez, który w przeszłości grał m.in. w Manchesterze United

Ale to nie jedyne głośne nazwisko, które ma występować w Legnicy. Do Miedzi trafił Jeronimo Cacciabue. To argentyński piłkarz, który występuje jako pomocnik. Gracz został wypożyczony z Newell’s Old Boys na rok. Jest wyceniany na około 2 mln €, co czyni go jednym z droższych piłkarzy w Ekstraklasie.

To nie będzie koniec transferów Miedzi Legnica. Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu WP SportoweFakty, do drużyny z Dolnego Śląska ma trafić Olaf Kobacki. To jedno z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym w Polsce. Piłkarz negocjował ze Śląskiem Wrocław, lecz do porozumienia nie doszły kluby. Teraz Kobacki ma na rok trafić do Legnicy. 

Piłkarz ma za sobą dobry czas na zapleczu Ekstraklasy. W barwach Arki Gdynia był jednym z lepszych zawodników rozgrywek. I to głównie dzięki niemu drużyna z Trójmiasta długo walczyła o awans do Ekstraklasy. Teraz będzie miał okazję pokazać swój talent w najwyższej klasie rozgrywek. 

Zobacz także