Stal Mielec wzmacnia skład

Stal Mielec wzmacnia skład

Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
2022-06-13

Ekstraklasowicz pracuje nad wzmocnieniami składu. Mielczanie nie są ligowym krezusem, więc muszą szukać okazji w niższych ligach. Do drużyny z Podkarpacia trafi trzech graczy z klubów, które w najbliższym sezonie miały grać na zapleczu Ekstraklasy.

Runda jesienna sezonu 2021/2022 była bardzo dobra w wykonaniu Stali Mielec. To głównie dzięki punktom zdobytym wtedy mielczanie utrzymali się w Ekstraklasie, ponieważ runda wiosenna nie była już tak dobra w wykonaniu klubu z Podkarpacia. A to głównie dlatego, że drużyna Adama Majewskiego została mocna osłabiona zimą. Ze składu odeszli Koki Hinokio i Fabian Piasecki, którzy stanowili o sile drużyny jesienią.

Mielczanie nie chcą, żeby ponownie doszło do sytuacji, w której kadra będzie za słaba, dlatego też mocno pracują nad wzmocnieniami. Dzisiaj Stal ogłosiła podpisanie kontraktów z trzema zawodnikami.

W przyszłym sezonie w Mielcu zagra Mikołaj Lebedyński. Zawodnik był czołowym graczem Chrobrego Głogów i teraz chce ponownie spróbować sił w Ekstraklasie. Sezon 2021/2022 miał bardzo dobry, jako środkowy, ofensywny pomocnik strzelił 12 bramek i miał 4 asysty.

Kolejnym piłkarzem, który wzmocni skład będzie Leandro. To piłkarz, który wraca do Mielca z Górnika Łęczna. Wcześniej w Stali grał w latach 2017-2019.

Trzecim wzmocnieniem drużyny z Podkarpacia będzie Maciej Wolski. To zawodnik, który przychodzi do Mielca z ŁKS-u Łódź. Piłkarz najczęściej występuje jak prawy skrzydłowy. W minionym sezonie strzelił 2 bramki i zaliczył 1 asystę.

Zobacz także