Widzew wzmacnia skład

Widzew wzmacnia skład

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-06-08

W Łodzi już minęła euforia po zapewnieniu awansu do Ekstraklasy. Teraz czas na wytężoną pracę działaczy, którzy muszą zbudować odpowiednią kadrę piłkarzy. Bardzo blisko jest podpisanie pierwszej umowy.

Widzew do ostatniej kolejki walczył o awans do Ekstraklasy. Udało się tego dokonać po zwycięstwie nad Podbeskidziem. To było wielkie święto dla łódzkiego klubu, który po 8 latach wraca na najwyższy poziom rozgrywek w Polsce. Jednak już na poziomie 1. Ligi było widać, że w składzie są pewne braki, które trzeba będzie uzupełnić przed grą w Ekstraklasie. 

I działacze Widzewa pracują nad tym, żeby drużynę odpowiednio wzmocnić. Lada moment łodzianie powinni oficjalnie ogłosić zakontraktowanie nowego piłkarza, którym będzie Mateusz Żyro. Czterokrotni mistrzowie Polski dopinają ostatnie szczegóły, zawodnik przechodzi testy medyczne. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to piłkarz podpisze dwuletnią umowę z łódzkim Widzewem.

Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa, jednak nie zrobił dużej kariery w klubie z Łazienkowskiej. Piłkarz był wypożyczany do Wigier Suwałki, Miedzi Legnica i Stali Mielec. I to właśnie w klubie z Podkarpacia zagościł na dłużej i regularnie występował w Ekstraklasie. W minionym sezonie Żyro wystąpił 31 razy na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Zawodnikowi wygasa umowa ze Stalą, więc do Widzewa ma trafić na zasadzie wolnego transferu. 

To pierwsze wzmocnienie łódzkiego klubu, należy się jednak spodziewać, że w drużynie pojawi się jeszcze kilka nowych twarzy.  

Zobacz także