Cracovia wygrała walkę o piłkarza z Rakowem

Cracovia wygrała walkę o piłkarza z Rakowem

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2022-05-25

Cracovia przeprowadziła mocny transfer na początek okienka transferowego. Do drużyny trafi czołowy piłkarz zwycięzcy Fortuna 1. Ligi. Krakowianie w walce o podpis pod kontraktem ubiegli Raków Częstochowa.

Mowa o Patryku Makuchu, który trafi do drużyny ze stadionu przy ulicy Kałuży. 23-letni napastnik był rozchwytywany na rynku transferowym. Piłkarz w minionym sezonie Fortuna 1. Ligi strzelił 14 bramek i zaliczył 7 asyst. Tym samym był najskuteczniejszym piłkarzem Miedzi, która zdominowała tegoroczne rozgrywki. Piłkarz jednak nie będzie kontynuował kariery na Dolnym Śląsku, tylko przeniesie się do Krakowa. Cracovia za ten ruch zapłaci około 500 tys. €.

Bardzo długo mówiło się, że Makuch trafi do Rakowa Częstochowa. Wicemistrzowie Polski potrzebują klasowego napastnika a były gracz idealnie pasowałby do profilu, którego szuka Marek Papszun. Wysoki napastnik jednak nie zdecydował się na to, żeby trafić pod Jasną Górę. W rozmowie, która ukazała się na stronie internetowej Cracovii, zawodnik wytłumaczył swoją decyzję.

Zawodnika do transferu przekonał szkoleniowiec Pasów – Jacek Zieliński. Makuch przyznał, że klub ma na niego pomysł i to było decydujące przy transferze. Piłkarz przyznał też, że nadal chce się rozwijać i poprawiać swoje liczby. Liczy, że tym pomoże Cracovii w walce o zwycięstwa. 

Makuch to pierwszy letni transfer Pasów. Jednak w klubie ze stadionu przy ulicy Kałuży muszą nadal działać, ponieważ z drużyny odchodzi lider, Pelle van Amersfoort. 

Zobacz także