Messi zamierza odejść z PSG

Messi zamierza odejść z PSG

Fot. SEBASTIEN BOZON/AFP/East News
2022-05-17

Trudno powiedzieć, że pobyt Argentyńczyka w Paryżu jest udany. Messi spisuje się mocno poniżej oczekiwań w PSG. A to powoduje powstawanie kolejnych plotek na temat jego dalszej kariery w stolicy Francji. 

Z przyjściem Messiego w Paryżu wiązano ogromne nadzieje. W końcu do drużyny przychodził najlepszy piłkarz na świecie, który miał na koncie ogromne sukcesy w Barcelonie. PSG liczyło, że przyjście Argentyńczyka do klubu sprawi, że drużyna wejdzie na kompletny inny poziom. Messi w zespole z Mbappe, Neymarem i innymi gwiazdami piłki nożnej miał poprowadzić klub do następnych sukcesów, w tym do zdobycia upragnionej Ligi Mistrzów. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna od planów.

Po prawie roku spędzonym w Paryżu można stwierdzić, że Messi zawiódł w Paryżu. Odpadnięcie w 1/8 Ligi Mistrzów z Realem mocno popsuło atmosferę w klubie a kibice za ten wynik obwiniają również właśnie Messiego. To sprawia, że pojawiają się spekulacje na temat tego, jak długo jeszcze w Paryżu będzie grał zdobywca Złotej Piłki. 

Wiele wskazuje na to, że Argentyńczyk nie zamierza kontynuować kariery w Europie. Jak podaje Alex Candal z DirectTv Argentina, piłkarz ma zamiar wykupić 35% udziałów w Interze Miami. Zawodnik ma też grać w zespole, planuje dołączyć do tej drużyny latem przyszłego roku, gdy tylko wygaśnie jego umowa z PSG. 

Współwłaścicielem klubu z Florydy jest David Beckham. Jeśli informacja o przejściu Messiego okaże się prawdziwa, to będzie oznaczać, że w Miami powstanie najbardziej medialny klub piłkarski w USA.