Slonina trafi do światowego giganta?

Slonina trafi do światowego giganta?

Fot. twitter.com/LaczyNasPilka
2022-05-03

Młody bramkarz robi furorę w lidze MLS. Nic dziwnego więc, że mówi się o nim w kontekście gry dla reprezentacji USA lub Polski. Bardzo prawdopodobne, że golkiper nie będzie kontynuował kariery w Stanach, tylko trafi do któregoś z czołowych europejskich klubów.

Gabriel Slonina ma 17 lat i jest pierwszym bramkarze Chicago Fire. Młody zawodnik ma polskie korzenie i od momentu, gdy zadebiutował w MLS, toczą się spekulacje na temat tego, jakie barwy narodowe ma przybrać. Golkiper występował w młodzieżowych reprezentacjach USA, jednak najprawdopodobniej lada moment przywdzieje biało-czerwone barwy. 

Kilka tygodni temu ze Sloniną spotkał się Czesław Michniewicz i wręczył mu koszulkę z orłem na piersi. Młody golkiper już wcześniej mówił o tym, że chciałby występować w Polsce. Najprawdopodobniej stanie się to już w czerwcu, ponieważ selekcjoner polskiej drużyny zamierza go powołać na najbliższe zgrupowanie.

Być może bramkarz przyjedzie już na nie jako zawodnik innego klubu. Młody golkiper Chicago Fire zwraca na siebie uwagę największych europejskich klubów. Jak informuje Fabrizio Romano, Slonina jest na celowniku m.in. Chelsea. Na przeszkodzie tego transferu stoją jednak względy proceduralne, związane ze zmianą właściciela w londyńskim klubie. 

Zawodnik bardzo dobrze spisuje się w barwach klubu z Chicago. W aktualnym sezonie wystąpił w 9 meczach, z czego 5 razy zachował czyste konto. Wygląda więc na to, że nie zagrzeje już za długo miejsca w Stanach, tylko będzie kontynuował swoją karierę w Europie.