Miedź wraca do Ekstraklasy!

Miedź wraca do Ekstraklasy!

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2022-05-01

Mamy powrót do Ekstraklasy po kilku latach. Miedź Legnica nie dała szans rywalom w tym sezonie i na 3 kolejki przed końcem zapewniła sobie już awans do szeregu najlepszych drużyn w Polsce. 

Drużyna z Dolnego Śląska prawie cały sezon jest liderem Fortuna 1. Ligi. Legniczanie są drużyną, która gra bardzo równo i rzadko notowali wpadki. Wczoraj pokonali na własnym stadionie w meczu derbowym Chrobrego Głogów. Zwycięską bramkę strzelił Makuch i Miedź wygrała 1-0. Po tym spotkaniu podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie byli jeszcze pewni awansu, musieli czekać na to, co, zrobią rywale, czyli Arka Gdynia i Widzew.

Gdynianie idą w tym roku jak burza i byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia z Resovią. Mecz w Rzeszowie nie ułożył się po myśli graczy z Trójmiasta. Bardzo szybką czerwoną kartkę otrzymał Bunoza, jednak Arka na przerwę schodziła przy swoim prowadzeniu 1-0. W drugiej części jednak to rzeszowianie przejęli inicjatywę, strzelili 4 gole i pokonali kandydata do awansu 4-1. Taki rezultat wywołał olbrzymią radość w Legnicy, ponieważ sprawił, że Miedź zapewniła sobie awans do Ekstraklasy.

Drużyna z Dolnego Śląska wraca na najwyższy poziom rozgrywek po 3 latach. Legniczanie byli w Ekstraklasie w sezonie 2081/2019, jednak zajęli 15. miejsce i spadli z Ekstraklasy. Wtedy zanotowali dobry start, jednak w rundzie wiosennej szło im słabo i Miedź zakończyła rozgrywki w strefie spadkowej. Teraz ma być jednak inaczej. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego gra bardzo ciekawie. Może dzięki temu zagości w Ekstraklasie na dłużej niż jeden sezon. 

 

Zobacz także