GymBeam
www.warhouse.pl
rafał strączek stal bordeaux

Strączek na testach w drużynie Ligue 1!

Fot. East News
2022-01-12

Rafał Strączek może w najbliższym czasie podpisać kontrakt z Girondins Bordeaux - takie rewelacje podaje Przegląd Sportowy. Według informacji dziennikarzy tej gazety młody bramkarz wyleciał dziś na testy medyczne do Francji i do Ligue 1 trafi na zasadzie wolnego transferu na początku lipca.

22-letni golkiper zbiera w tym sezonie bardzo dobre opinie. Jest on jednym z jaśniejszych punktów w kadrze Stali Mielec, w barwach której zagrał w tym sezonie w 16 z 19 możliwych spotkań i aż 5 razy zachował czyste konto. Dzięki dobrej dyspozycji swojego bramkarza Stal Mielec osiąga doskonałe wyniki i sensacyjnie zajmuje 8. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, mając zdecydowanie bliżej do strefy pucharowej (strata 7 punktów) niż do strefy spadkowej (12 punktów). Wiele wskazuje jednak na to, że Rafał Strączek nie będzie kontynuował swojej gry ani w Stali Mielec, ani w Polsce.

Kontrakt zawodnika wygasa po sezonie, a sam zawodnik za pośrednictwem agenta szuka nowego klubu poza granicami naszego kraju. Według informacji Przeglądu Sportowego Strączek znalazł zespół, który jest zainteresowany jego usługami. Tym okazuje się 17. drużyn francuskiej Ligue 1 Girondins Bordeaux. Polak miał dziś według dziennikarzy polecieć na testy medyczne do Francji, a w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Żyrondystami. Do drużyny prowadzonej przez Vladimira Petkovicia dołączy jednak w nowym sezonie - po podpisaniu umowy wróci on do Polski i rozegra rundę wiosenną w Ekstraklasie, a do Ligue 1 przeniesie się za darmo po wygaśnięciu obecnego kontraktu.

Fot.:Artur BARBAROWSKI/East News

Zobacz także