Znamy rywali Polaków w barażach!

Znamy rywali Polaków w barażach!

Fot. Beata Zawadzka/East News
Piro Shop
2021-11-26

Reprezentanci Polski już wiedzą z kim przyjdzie im się zmierzyć w walce o awans do Mundialu. Podopieczni Paulo Sousy mieli trochę szczęścia w losowaniu, ale mimo to łatwo nie będzie.

Wskutek kompromitującej porażki z Węgrami, biało-czerwoni nie byli rozstawieni przed dzisiejszym losowaniem. To oznaczało, że pierwszy mecz w barażu zagrają z teoretycznie silniejszym rywalem i to na jego stadionie. I niestety, los nie okazał się łaskawy. Polacy trafili do ścieżki B W pierwszej fazie eliminacji zagramy z Rosją. To jeszcze nie jest aż tak zły wynik, ponieważ Rosjanie w ostatnich latach nie grają na wysokim poziomie. Jeśli biało-czerwonym uda się wygrać w Moskwie, to zmierzą się z lepszą drużyną z pary Szwecja- Czechy. Co ważne, to zwycięzca naszej pary będzie gospodarzem tego starcia. To daje pewne nadzieje na awans.

Jeśli chodzi o pozostałe pary to Szkocja najpierw zagra z Ukrainą. Zwycięzca tego starcia zmierzy się na wyjeździe z wygranym z pary Walia - Austria. To jest skład ścieżki A i wydaje się, że to będzie najsłabszy zestaw drużyn. Najlepszy z tego miniturniej zagra na Mundialu w Katarze. 

Najwięcej emocji będzie w ścieżce C. W pierwszej parze ścieżki zagrają Włochy z Macedonią. Lepszy z tej pary trafi na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Portugalią a Turcją. Decydujący mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się na stadionie zwycięzcy z tej drugiej pary. 

Spotkania półfinałowe baraży odbędą się w terminie 24/25 marca 2022 a finały zostaną rozegrane w dniach 28/29 marca.