Włosi naturalizują kolejnych piłkarzy

Włosi naturalizują kolejnych piłkarzy

Fot. CARL RECINE/AFP/East News
Piro Shop
2021-11-26

Mistrzowie Europy boją się, że nie zagrają na Mundialu. W tym celu naprędce chcą wzmocnić swoją kadrę graczami pochodzącymi z Brazylii. 

Sympatycy Italii w lipcu świętowali wygranie Euro. Zaledwie kilka miesięcy później, już w listopadzie musieli przełknąć gorzką pigułkę. Squadra Azurra na finiszu przegrała eliminacje do Mistrzostw Świata i swojej szansy musi szukać w barażach. Dla Włochów może to oznaczać powrót starych koszmarów. W 2017 roku przegrali oni walkę ze Szwedami, przez co nie awansowali na Mundial w Rosji.

Nikt na półwyspie Apenińskim nie chce do tego dopuścić. Działacze i trener łapią się każdego sposobu na to, żeby wzmocnić skład. W związku z tym szansę debiutu w drużynie Roberto Manciniego mogą za chwile otrzymać kolejni Brazylijczycy. Prezydent włoskiej federacji piłkarskiej - Gabriele Gravina przyznał, że pracują nad dokumentami potrzebnymi do tego, żeby w składzie mogli się pojawić Joao Pedro z Cagliari, Roger Ibanez z AS Roma i Luiz Felipe z Lazio. Procedury są na ostatniej prostej i już tylko od selekcjonera Squadra Azurra będzie zależało to, czy piłkarze zagrają w marcowych barażach o grę w Mundialu. 

Wszyscy Ci gracze w przeszłości występowali w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii. Jasno więc widać, że Włosi szukają każdego sposobu na to, żeby nie odpaść z walki o Mundial. Być może ich przeciwnikiem w barażach będzie reprezentacja Polski. O tym zadecyduje losowanie, które rozpocznie się już o 17.