Manchester United uciekł spod topora

2021-10-20

W trudach rodziło się zwycięstwo Manchesteru United nad Atalantą. Gospodarze wrócili z dalekiej podróży i nadal są w grze o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Początek spotkania był spokojny. Dłużej przy piłce utrzymywali sięgracze  Manchesteru United, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Piłkarze Atalanty byli bardziej skupieni na obronie, jednak starali się kontrować. Jedna z takich sytuacji przyniosła dość niespodziewanie bramkę dla klubu z Bergamo. Zappacosta dobrze podał do Pasalica, a ten skierował ją do siatki. Analiza VAR wykazała, że nie było spalonego i goście cieszyli się z prowadzenia.

W 20. minucie gospodarze mieli okazję, żeby wyrównać. Groźnie strzelał Fred, jednak w bramce dobrze spisał się Juan Musso. Na minutę przed upływem półgodziny gry goście po raz kolejny wyprowadzili skuteczny atak. W polu karnym głową uderzył Demiral i sprawił, że Old Trafford było w szoku. Przed końcem pierwszej połowy gracze Manchesteru starali się wyrównać, lecz dobre okazje zmarnowali Fred oraz Rashford i do przerwy to Atalanta prowadziła 2-0.

Od początku drugiej połowy to gospodarze nacierali. Dobrą sytuację miał Ronaldo, jednak jego strzał zatrzymał Musso. W 53. minucie Manchester złapał kontakt, dzięki trafieniu Rashforda. 5 minut później powinno być już 2-2, jednak strzał McTominay'a wylądował na słupku. W 71. minucie gospodarzy uratował de Gea, który obronił strzał Zappacosty. Od tego momentu goście już nie istnieli na boisku a gospodarze wrzucili wyższy bieg. Poskutkowało to bramką Maguire na kwadrans przed końcem meczu. Podopieczni Solskjaera nie zadowolili się remisem i dążyli do strzelenia zwycięskiego gola. Udało się to w 81. minucie. Shaw dośrodkował w pole karne, najwyżej wyskoczył Ronaldo i strzałem głową zdobył bramkę na 3-2. Do końca meczu goście dążyli do strzelenia gola, jednak robili to nieskutecznie i to Czerwone Diabły zdobyły 3 punkty.