Zwycięstwo Legii w Lidze Europy!

2021-09-15

Meczem Spartaka Moskwa z Legią Warszawa zostały zainaugurowane rozgrywki Ligi Europy w sezonie 2021/2022. Warszawianie postawili się faworyzowanym rywalom, w ostatnich minutach wyprowadzili kontrę skuteczną kontrę i wygrali mecz 1-0.

Obydwie drużyny występują w grupie C tegorocznych rozgrywek. Oprócz Rosjan rywalami Legii są Leicester oraz Napoli. Warszawianie nie są faworytem grupy, jednak kibice liczą, że zaangażowaniem i ambicją uda się urwać kilka punktów faworyzowanym rywalom.

Początkowa faza meczu to otwarta gra z obu stron. Zarówno drużyna z Moskwy, jak i Legia próbowały zdobyć premierowego gola, jednak brakowało konkretów. Po upływie kwadransa zaczęła się zarysowywać większa przewaga Spartaka. Gospodarze raz po raz starali się zagrozić bramce podopiecznych Czesława Michniewicza. Najbliżej szczęścia był po upływie pół godziny gry Larsson, jego strzał kapitalnie obronił Boruc. Kolejne minuty to przewaga moskwian, próbowali Moses oraz Promes, jednak piłkarze na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części meczu wyglądała podobnie jak pierwsza. Gospodarze atakowali, a goście starali się im przeszkadzać. Legioniści mieli furę szczęścia w 66. minucie. Obronę warszawian zgubił Gigot, będąc bez opieki, trafił z 5 metrów tylko w słupek. Po upływie 10 minut wydawało się, że to, co nie udało się Spartakowi, uda się Legii. Kastrati dobrze dograł do Emreliego, jednak Azer też trafił tylko w słupek. W końcówce nasilił się napór gospodarzy, groźnie strzelał m.in Hendrix, jednak goście dobrze się bronili. W 91. minucie warszawianie wyprowadzili zabójczą kontrę. Kapitalnie lewą stroną ruszył Muci, dośrodkował do Kastratiego, a Kosowianin trafił do siatki. Do końcowych minut rezultat się nie zmienił i Legioniści wywieźli 3 punkty z trudnego terenu w Moskwie.