Kibice gości wracają na trybuny w europejskich pucharach!

Kibice gości wracają na trybuny w europejskich pucharach!

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Piro Shop
2021-09-07

UEFA zmieniła przepisy dotyczące wpuszczania kibiców gości na mecze w europejskich pucharach. To bardzo dobra wiadomość m.in. dla sympatyków Legii Warszawa. 

Poprzedni sezon Ligi Mistrzów i Ligi Europy nie były łatwe dla kibiców piłkarskich. Większość spotkań była rozgrywanych bez obecności kibiców na trybunach, jedynie w niektórych krajach przepisy pozwalały gospodarzom na wpuszczenie kibiców. Dopiero w meczach finałowych na stadionach pojawili się sympatycy grających klubów. 

Tegoroczny sezon zanosi się na lepszy. Aktualnie, w każdym kraju kibice mogą wejść na stadiony. Oczywiście ich liczba jest ograniczona, zależy to od restrykcji panujących w danym kraju. Dodatkowo UEFA złagodziła przepisy, dotyczące sympatyków drużyn przyjezdnych. Od fazy grupowej kibice gości mogą wejść na trybuny. Oczywiście nadal jest to zależne od przepisów covidowych, jednak nie jest to już zablokowane przez UEFA.

Te wiadomości są bardzo dobre dla kibiców Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. Sympatycy klubu z Łazienkowskiej mogą już sprawdzać przepisy i zgodnie z nimi szykować się na wyjazd do Leicester, Moskwy oraz Neapolu. To również bardzo ważne dla piłkarzy, którzy mocno liczą na wsparcie w tych trudnych meczach. 

UEFA zmieniła też przepisy dotyczące zawodników. Piłkarze, którzy są ozdrowieńcami lub zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, nie muszą już przechodzić testów przed każdym meczem. Jednak od tej zasady są też wyjątki. Jeśli przepisy danego kraju wymagają wykonania testów, to piłkarz będzie musiał się nim poddać. 

ŁB

Zobacz także