GymBeam
www.warhouse.pl
Szymon Drewniak blisko Górnika Łęczna

Szymon Drewniak blisko Górnika Łęczna

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2021-08-04

Beniaminek PKO BP Ekstraklasy szuka wzmocnień. Drużyna w dwóch meczach ligowych zdobyła tylko jeden punkt, dlatego szuka zawodników do swojego składu. Wszystko wskazuje na to, że klub z Lubelszczyzny pozyska zawodnika do linii pomocy. 

Błyskawiczny, mimo wszystko dość niepodziewany awans, sprawił, że drużyna potrzebuje wzmocnień. W inauguracyjnym meczu Ekstraklasy zespół z Lubelszczyzny zremisował z Cracovią 1-1. W drugiej kolejce Łęcznianie przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1-3. Te wyniki jednoznacznie wskazują, że beniaminka czeka trudna walka o utrzymanie w najwyższej lidze i żeby tego dokonać, należy odpowiednio wzmocnić drużynę. Działacze klubu szukają możliwości transferowych. Jak podaje dziennikarz portalu meczyki.pl Tomasz Włodarczyk, włodarze Górnika są bliscy pozyskania Szymona Drewniaka. 

To zawodnik, który jest doskonale znany z boisk Ekstraklasy oraz 1. ligi. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Swoją karierę rozpoczynał w barwach Lecha Poznań, którego jest wychowankiem. Przez pewien czas wydawało się, że zrobi dużą karierę, jednak rzeczywistość okazała się inna. Zawodnik tułał się najpierw po klubach najwyższej klasy rozgrywkowej, m.in. był w Cracovii i Górniku Zabrze. Łącznie na boiskach Ekstraklasy wystąpił 98 razy. Następnie występował na drugim poziomie rozgrywkowym. Poprzedni sezon rozpoczął w Arce Gdynia, jednak po rundzie jesiennej przeniósł się do Odry Opole. Na drugim poziomie rozgrywek pojawił się 118 razy. Transfer do beniaminka PKO BP Ekstraklasy to duże zaskoczenie i jednocześnie możliwe, że ostatni dzwonek dla 28-latka do zaprezentowania swoich umiejętności na najwyższym poziomie rozgrywek.

Zobacz także