Prezentacja piłkarzy Wisła Kraków przed nowym sezonem

Wisła Kraków zagra z włoskim Napoli w Krakowie!

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
Piro Shop
2021-07-23

Wisła Kraków rozegra mecz z klubem SSC Napoli, co uatrakcyjni obchody 115-lecia Wisły Kraków. Co najważniejsze – zapowiedziany jest przyjazd najmocniejszej ekipy Napoli.


Będzie to mecz towarzyski. Mecz ten rozegrany zostanie 4 sierpnia o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.
W poprzednim sezonie klub Napoli zajął piąte miejsce w Serie A. Najważniejszymi punktami w historii klubu są dwa tytuły mistrzowskie. Piłkarzem Napoli był niezapomniany Diego Armando Maradona. Polskim akcentem jest tam grający na pozycji pomocnika Piotr Zieliński, który w barwach Napoli zdobył 10 goli i zanotował 13 asyst (aktualne doniesienia medialne mówią nawet o możliwości transferu Zielińskiego do Manchester United).

Wracając do meczu, pierwotnym pomysłem było rozegranie go z Borussią Dortmund, w której to drużynie występował przecież współwłaściciel Wisły Jakub Błaszczykowski. Jednak ze względu na rozgrywki ligowe i Puchar Niemiec, Borussia nie mogła sobie pozwolić na udział w spotkaniu w sugerowanym terminie.

Zobacz także