Stomil Olsztyn

Data powstania: 1945 Barwy: biało-niebieskie

Ostatnie wiadomości
Letni turniej Rakowa

Letni turniej Rakowa

Komentarze (12) 2018-07-02

30 czerwca odbył się Letni Turniej Kibiców Rakowa Częstochowa. Zagrało w nim 16 drużyn, w tym ekipy Chemika Kędzierzyn, Lechii Gdańsk, Stomilu Olsztyn, Śląska Wrocław i Videotonu. Turniej wygrała drużyna...

320 fanów Stomilu w Częstochowie

320 fanów Stomilu w Częstochowie

Komentarze (12) 2018-04-30

Dobry wjazd zaliczyła w niedzielę ekipa Stomilu Olsztyn. Pomimo sporej odległości, jaka dzieli oba miasta, pod Jasną Górę udało się 320 fanów Stomilu. Kibice Stomilu otrzymali znaczne wsparcie od kibiców...

Nic o nas bez nas

Nic o nas bez nas

Komentarze (12) 2018-03-26

24 marca odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli grup kibicowskich, w którym udział wzięli reprezentanci większości klubów Ekstraklasy, I ligi oraz wielu drużyn z niższych szczebli piłkarskich rozgrywek. Nowe pomysły...

Policja zapobiegła ustawce

Policja zapobiegła ustawce

Komentarze (12) 2017-09-27

Jak informuje Dziennik Zachodni w miniony weekend policja zapobiegła ustawce kibiców Śląska, Lechii, Rakowa oraz Stomilu.    23 września 2017 roku na godzinę 16.00 w Niepołomicach zaplanowano mecz piłki nożnej...

Stomil na drodze Olimpii

Stomil na drodze Olimpii

Komentarze (12) 2017-08-28

Opadły już emocje po zajściach w okolicach Starogardu Gdańskiego. Podane wcześniej na gorąco informacje, jakoby stroną atakującą była Lechia Gdańsk, nie potwierdziły się. Podróż fanów Olimpii do Stargardu chciał umilić...

Stomil z poparciem władz miasta

Stomil z poparciem władz miasta

Komentarze (12) 2017-07-27

Stowarzyszenie Socios Stomil kilka dni temu złożyło na ręce Prezydenta Olsztyna list, w którym zwróciło się o pomoc dla swojego klubu. Jego apel został wysłuchany. Prezydent miasta zapowiedział zwiększenie środków...

Na forum

Kibolsko Miasta Warmii i Mazur ultras_olimpia 14.08.2018 08:13

I ich nie wysiadki do O. E podczas powrotu z Mielca ehh... ten wielki Stomil

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) 1925 13.08.2018 23:01

Gigi ..... troche podkoloryzowales. ŁKS nie miał w dupie Zetki. Stomil byl nowa zgoda, część osob sie z tego cieszyla majac w pamieci Wasze akcje na flagi sąsiadów podczas meczów w Olsztynie. Część w stosunku do Was nie miala zdania, byliście to byliście.
Pamietam oczywiscie pierwszy mecz zgodowy w Łodzi gdzie czesc z Was ledwo trzymala sie na nogach :) ale jak widzisz historia TA pokazala ze zgod nie nalezy zawiazywac wtedy gdy dobrze sie z kims pije wódke :)

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) Beha 13.08.2018 13:56

@ (S) - pytanie bez spiny- pamietasz ile wtedy flag straciliscie podczas wjazdu w młyn?

Na pewno same male, bo w dużą zaplatał się jakiś ochroniarz.

Przed meczem po głowach zebrała piwkujaca wtedy ekipa Legii na rynku.

To był chyba odtatni wyjazd do Olsztyna Legii, Stomil zleciał z ligi.

Szkoda, bo zawsze było tam ciekawie.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) P.R.O.S.T.O 13.08.2018 02:08

Wobec tego, że mnie przy tej sytuacji nie było (znałem to tylko z relacji uczestników) to pół wieczoru wczoraj pisałem z chłopakami, którzy w tej akcji na was brali udział i każdy potwierdza relację M. Także skończ waść bajki pisać, bo jeszcze jesteś w stanie sam w to uwierzyć. A największy śmiech jest z tego, że to niby myśmy z kamieniami wyskoczyli a wy nas na gołe ręce poskładaliście.
Nie wygłupiaj się ze swoimi pytaniami. Czy każda ekipa jeździ na każdy mecz?! Ty czytasz czasami to co piszesz? Każda dobra i szanująca się ekipa tak. Pozerzy nie.
Lepiej odpowiedz mi kiedy Stomil zbił tych podstarzałych kibiców Zawiszy w kurtkach jeansowych i z wąsami. Choć jeden przykład od zarania ruchu kibicowskiego.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) P.R.O.S.T.O 12.08.2018 21:52

Ty piszesz prawdopodobnie o zupełnie innej sytuacji. Bo kiedyś coś tam mieliście jeszcze z naszym FC Inowrocław. W akcji, która była opisywana wcześniej nie doszło do żadnego starcia na ręce bo zarzuciliście naszych kamieniami. Dla mnie w tamtych czasach to na TOP-ie był ten, kto zaliczał wszystkie wyjazdy bez zer. A takich ekip było może z 10. A zaliczyć wszystkie wyjazdy w przyzwoitych liczbach, to znowu ta liczba topnieje.
Ale skoro Stomil był najlepszy to wszystko się wyjaśniło i nie ma sensu dalej się sprzeczać. Widocznie ją ćwierć wieku pod lodem przeleżałem.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) old 12.08.2018 21:25

Oj pierdolisz chłopie, pierdolisz... Miałem już Tobie nie odpisywać, ale nie lubię kłamstw. Nigdy nie byłem legendą, ani tym bardziej top BCh. Już trochę wcześniej chuliganiłem, więc po co takie bzdury piszesz? Wtedy większość z nas była chuliganami i biliśmy się wszyscy, bez jakiś tam podziałów na ultrasów, sportowców i pikników. Cały czas wmawiasz mi, że udaje, że nie było Inowrocławia. Był!!! Ja nie pamiętam tego po prostu. Może chlałem wtedy, może akurat mnie nie było, może gówno... Przyjebałeś się o ten Inowrocław :) Nie miałem pojęcia, że Stomil był tak mocny. Ja pamiętam kilka waszych pleców z nami w ciągu ostatnich, powiedzmy 15 lat. Pisz sobie ile chcesz, ile Ci siły starczy. Jak napisał kolega z Widzewa, każdy ma swoją prawdę.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) (S) 12.08.2018 21:06

Dla mnie możecie nie pisać, możecie pisać Wasza sprawa. Ja/my teraz będziemy choć wcześniej przez lata milczeliśmy. I nie mamy się czego wstydzić, baaaaa to były nasze kozackie czasy. Dużej aktywności na lidze i kadrze. Dużej ilości akcji! Co było plecami to było plecami co było sukcesem jest nim. Wiemy co robiliśmy i z kim, wiem z kim teraz robimy i co.

Przepaść między nami oczywiście, że była ogromna! Z jednej strony wąsate chłopy w jansówkach z drugiej młode nasterydowane i wyćwiczone chłopaki to jak to się miało zakończyć? Waszym podwójnymi plecami od co! Każdy kto zna specyfikę tamtego okresu, transformacji. Każdy kto się obudził i wbił co miał wbić wcześniej był o lata świetlne od chuliganów co to wino ich napędzało i lecieli. I sobie możecie zaklinać dalej rzeczywistość ile chcecie. Dla mnie możecie pisać, że byliśmy nawet w 2giej setce rankingu Zawiszy. I co z tego? To my robiliśmy rajdy w Zabrzu czy Lubinie to my byliśmy aktywni na kadrze czy to Chorzów czy Warszawa. To my zerwaliśmy z Łódzkim KS związując się z TB, ale dla Zawiszy... 4liga. Megalomani jego mać. Tylko że jak się spotkaliśmy składami na Waszym terenie to becolen hyhy.

Nie potraficie się przyznać do tamtej porażki w sierpniową noc. Komentują to osoby których nie było, ba jedna nawet udaje, że tego nie było. Chłop legenda jak widać top BCH, grubo. Kto był wie jaka jest specyfika dworca w Inowrocławiu. Droga z/do jest tylko z jednej strony. Pierwsze stracie w środku dworca z naszym szturmem z parkingu przed dworcem, przegrywacie. Tu stwierdzacie że się my bronimy kamieniami hehe jak to my Was atakujemy. Dajemy Wam wyjść i znów wychodzimy przed dworzec, czekamy na Was. Lecicie na nas z gradem kamulców jak wyjebaliście ruszamy, Wy już tylko ucieczka. Wracamy na miejscówkę wielbiąc jeden klub. Do odjazdu było jeszcze dużo czasu na 3 starcie się nie zdecydowaliście. Żadnej interwencji psów nie było choć olsztyńskie wachadło było ale stało z boku i ręce w kieszeniach to nie 2018. Jeśli Wam ziomeczki inaczej przewineły... że Wasza porażka to jednak nasza obrona kamulcami to ooo ja pierdole jesteście mistrzami. Aż czekam na tą książkę!

Poklasku od ogółu szukacie i ciągłe odnośniki do historii jak to było pięknie w tamtych latach to co, tylko Zawisza wtedy jeździł? Old mo masz te 3 lata więcej śmigania, kolega PROSTO zapewne młodszy lub nie... ale jaki to ma znaczenie? Z Foxxe to czuję że bardzie się uzupełniamy w trochę innych spojrzeniach na te same kwestie bo nurty się zgadzają myśli tylko strony stołu inne. Ale i tak samo było z DOZO, którego dawno nie widziałem heheh

Nigdzie nie pisałem że Wasze kamienie to frajerstwo, stwierdziłem fakty jak wtedy było. Legii kamieni nie lubię bardziej. Po Warszawie Zachodniej też ten rok - 6 szwów na twarzy. I co tydzień później był mecz w Olsztynie Legia-Stomil i przybijałem piątki z chłopami co szturmowali mój wagon. Bandarze na twarzy i radość na ustach i w serduchu bo awantura kozacka, zgodnie to stwierdziliśmy hehhe Takie to czasy! Jak my się wtedy biliśmy z Legią, Wy w innym miejscu Polski okradaliście Pogoń Lębork!

Ja ta mogę pisać z Wami jeszcze sto lat, oby było o czym i zgodnie z prawdą!

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) old 12.08.2018 19:50

Niestety większość stąd nie ma pojęcia, jak to było kiedyś. Jeździliśmy w 30-50 osób, a jak już gdzieś pojechaliśmy koło 100 osób, to było bardzo dobrze. Biliśmy się na pięści, nierzadko używając pasów, koszów, butelek i kamieni. I nikt nie płakał. Młodzi nie mają pojęcia o czym ja piszę, a jak napisze, że sam poleciałem walczyć z około 70 osobami z Zielonej Górze, to odpiszą, że jestem jebniety, albo pijany, mimo że nie pije 9 lat :) Oczywiście, że dostałem wpierdal, ale człowiek nie patrzył na konsekwencje. Pas, pięści i do ataku. Co do Stomilu i akcji w Inowrocławiu, to najzwyklej w świecie nie pamiętam tego. Na temat Polonii nie mam zamiaru się już więcej wypowiadać. Stomil uważałem zawsze za małą, ale mocno chuliganską ekipę. Nie miałem pojęcia, że byli, aż tak mocni. Zauważyłem (S), że podwazasz również to, co pisze Foxx. Mimo że argumentuje swoje wpisy min. fotkami i sporą wiedzą. Wiadomo, że każdy będzie przeciągał na swoją stronę, ale bez przesady.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) P.R.O.S.T.O 12.08.2018 19:26

Bo krew zalewa jak się czyta takie kłamstwa. My atakowaliśmy w 50 osób z kamieniami, a oni nas na gole ręce wzięli i pogonili w pizdu. Bo co był im sprzęt w tamtych czasach? Przecież to śmiech jest. Wszystkie topowe bandy ze sprzętem jeździły wtedy, ale Stomil był tak mocny, że nie musiał. Odpuścili nam też z Polonią kilka razy. Pewnie by już nas nie było gdyby nie ich miłosierdzie.
W ogóle jak można kogoś zaatakować na peronie kamieniami z podziemia???
To forum spadło bardzo nisko. Kiedyś nie było problemu. Ktoś dostał czy wygrał, bez znaczenia, suche fakty. Ludzie się szanowali, teraz to jest jakiś dramat. Ja się już w tym nie odnajduje.

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) (S) 12.08.2018 15:11

Nawet w tamtych czasach okradanie innych kiboli nie było akceptowane, a to nie był Wasz jedyny przypadek.

Dobrze że potwierdzasz old. Polonia i jego teksty o nich to jedno ale dwa- jak kiedyś szły fajne wpisy Twoje Foxxa Arki i innych a i trochę moich w wątku wspomnieniowym, on jakos zamilk. Potem wyszło że nic nie wie (lub udawał) o Inowrocławiu. A ile raze sie na kogoś ustawialiscie w historii ostatnich 20 lat i przegraliscie? Bo przecież jak sami piszecie ciśnienie na Stomil było ogromne. Nie było go? Nikt mu nie powiedział a taki kot. Tak, to było dziwne. Ale ok wyjaśnione.

W tym busie byli konfidencji? Czy raczej skład do ktorego wtedy większość z Was nie wiedziała jak podejść właśnie bez tasaka.
Osobiście się cieszę że piszecie tez dobrze o Polonii. Bo doskonalenie wiecie że historia w Bydgoszczy nie byla jednokierunkowa tak bardzo jak część ją tu próbuje przedstawiać...

A ja mam 24 lata na szlaku i wciąż mnie można spotkać ale co z tego? Heheh myslisz ze jak miałem 18 lat to bałem się takich zgredzikow jak Ty czy ja hehe nie.

Co do książki, już możesz poprawiać czy tam pisać errate. Na tym meczu o którym pisałeś niestety nas nie było. Nasza mega babol wobec Polonistów! Za to na Gwiezdzie już byliśmy w 2006.

Polonia & Stomil

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO) P.R.O.S.T.O 12.08.2018 10:26

Kolega old to może mnie tu potwierdzać, a nie ja jego, także skończ z takimi rozkminami. Wracając do tematu to dla nas w tamtym czasie priorytetem było wytępienie lokalnego wroga. Jak widać obrana przez nas droga była słuszna i skuteczna. Pogoń Lębork dostała zupełnym przypadkiem, bo czekaliśmy w Inowrocławiu na was. Byliśmy tak samo zdziwieni ich widokiem jak oni naszym. A przez fakt, że byliśmy nastawieni na Stomil i dobrze naładowani to trochę mocniej oberwali niż powinni. Piękno tamtych czasów.
A sprzętem w Bydgoszczy się nie dziw. Dla konfitur i tak byliśmy zawsze zbyt wyrozumiali.

Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd. P.R.O.S.T.O 11.08.2018 12:13

Jeżeli chodzi o temat bydgoski, to główna akcja rozgrywała się w latach 1995-2000. Dwie klamry spinające ten okres to akcja Polonii na Astorii przeciwko nam gdzie dostaliśmy łomot (50 na 7/8) i finał PP na szczeblu okręgu gdzie wygoniliśmy Polonię i Stomil z ich stadionu (banda na bandę). Okres pomiędzy to wojna 24/7 a całość dokładnie opisałem w osobnym rozdziale w mojej książce, która powinna ukazać się pod koniec roku.
Czasy po roku 2000 to już powolna agonia Polonii. A gwoździem do trumny był dla nich nasz progres sportowy. To chyba tyle.

Kibolsko Miasta Warmii i Mazur schwere krawalle 11.08.2018 06:15

Temat wałkowany i wszystkim zainteresowanym dobrze znany. Gość od którego zaczęło się fan clubowanie Lechii w Iławie (m.in wisiał dla niego transparent z logo Chwm) okazał się konfidentem, Jeziorak w porównaniu do kilku lub kilkunastu lat wstecz nie prezentuje chuligańsko żadnej siły (kiedyś jeszcze potrafili odegrać się na jakiś fan clubach Stomilu, atakować z zaskoczenia itd. a także na innych ekipach) obecnie to cień ekipy sprzed 10 lat. Teraz odżyli i jeżdżą na wyjazdy bo mają pewność, że Stomil ich nie ruszy, ale chuligańsko dalej dno i metr mułu. Z tego co wiem jak mieli propozycje jakiś czas temu od Olimpii Grudziądz na sparing to zadzwoniła Lechia i oświadczyła wszystkim że albo oni będą się bić albo przyjadą i napierdolą wszystkich pokolei. Nawet co niektóre osoby w Gdańsku zdają sobie sprawę, że ta Iława to dla nich taki pryszcz na dupie. No ale wiadomo, nowy teren zbytu na riki tiki ...

Puchar Polski -2018/2019 ! matador88 10.08.2018 10:41

ŁKS Łódź - Lech Poznań
Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa
Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok
Unia Hrubieszów - Górnik Zabrze
Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa
Ruch Chorzów - Odra Opole
Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław
Pogoń Siedlce - Stal Mielec
Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów
GKS Drwinia - Wisła Puławy
Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom
Tur Bielsk Podlaski - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice
MKS Kluczbork - Podbeskidzie Bielsko-Biała
ROW 1964 Rybnik - Cracovia
GKS Katowice - Pogoń Szczecin
KS Paradyż - Puszcza Niepołomice
KP Starogard Gdański - Górnik Łęczna
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec
Falubaz Zielona Góra - Wigry Suwałki
Resovia - Warta Poznań
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica
Bałtyk Koszalin - Rozwój Katowice
Huragan Morąg - Zagłębie Lubin
Legionovia Legionowo - GKS Tychy
Wisła Sandomierz - Korona Kielce
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock
Śląsk Świętochłowice - Arka Gdynia
GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo - Stomil Olsztyn
Elana Toruń - Bytovia Bytów

Ekipy i fancluby wytępione przez rywali, odrodzenia itd. pkosz1 03.08.2018 09:31

na futbol,albo zuzel przyjda w 5-10 osob,reszta tylko Stomil I GKM.Powazne osoby odbijaja stamtad widzac co jest grane.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Barwieiuk 01.07.2018 23:13

Kiedy oficjalne układy i zgody beda podane?
Śląsk Wrocław&Stomil,Lechia&Raków,Stomil&Raków,Śląsk&Chemik,Chemik&Lechia,Śląsk&Raków?

Kibice.pl 20 lat pozniej 88-zz 16.06.2018 18:48

A przegląda to forum może ktoś z dawnego,nie istniejącego już forum ,szalikowcy.com ? Jeśli widzi tego posta ktoś z elity forum szalikowcy.com ,Reporter08(ŁKS),Sebol (Lech),bercik (Widzew),rezydent(GKS Bełchatów) ,czy Książe (Stomil Olsztyn) niech piszą PW ,bo po zmianie GG na nowy kilka lat temu ,wykasowały mi się numery :/

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. (S) 14.06.2018 17:57

O zgodzie Stomil-Legia też nie słyszałem ale to chyba przez na(S)zą wyniosłość.

DoZo(L)...daj żyć.

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja. Rakow77 10.06.2018 06:45

Jak wyglada sytuacja na linii.
Zawisza-Lechia
Zawisza-Stomil
Zawisza -Slask
Chemik -Jastrzebie
ŁKS-Rakow pytam.kibicow Łks

Awanse , Spadki - 2018 (S) 07.06.2018 15:34

Stomil ma licencję. Bez pkt karnych i 25 koła zrzuty leśnym na wodę mineralną...