kadra hiszpanii euro

Koronawirus na zgrupowaniu, kadra Hiszpanii w izolacji

Fot. East News
Piro Shop
2021-06-07

Kapitan reprezentacji naszych grupowych rywali, Hiszpanów, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że będzie on musiał przejść kwarantannę i nie będzie miał możliwości wzięcia udziału w meczu ze Szwecją. Pod znakiem zapytania jest również jego gra przeciwko Polsce.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa Sergio Busquets otrzymał wczoraj. Kapitan hiszpańskiej drużyny został odizolowany od reszty drużyny. Pewnym jest, że będzie się musiał poddać kwarantannie i nie wystąpi w pierwszym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy przeciwko Szwecji. Jego ewentualny występ przeciwko Biało-Czerwonym również jest zagrożony i uzależnia się go od tego, jak sam zawodnik przejdzie zarażenie. W jego miejsce powołać można innego piłkarza, ale jak na razie nie wiadomo, czy selekcjoner Luis Enrique się na to zdecyduje. 

Zarażenie koronawirusem jest również problematyczne dla całej kadry narodowej. Została ona poddana izolacji i jak na razie nie ma mowy o wspólnym treningu, co zaburzy rytm przygotowań do Euro. W najbliższych dniach umożliwi się im przeprowadzenie ich w małych grupkach.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami wszystkich zawodników czekać powinna 10-dniowa kwarantanna. Z tego powodu Hiszpanom mógłby grozić walkower, za niewystawienie składu zdolnego do gry na pierwsze spotkanie Euro. Inną opcją jest dokonanie zmian wśród powołanych zawodników i zdecydowanie się na grupę całkowicie nowych piłkarzy. Oznaczałoby to jednak, że Hiszpania straci większość swoich atutów, a do gry przystąpią zawodnicy, którzy obecnie znajdują się na urlopach lub reprezentanci tego kraju do lat 21, którzy kilka dni temu zakończyli zgrupowanie kadry młodzieżowej. Możliwe jest również pójście Hiszpanom na rękę i umożliwienie gry wszystkim powołanym zawodnikom, którzy uzyskają negatywny wynik testu.

Reprezentancja Hiszpanii nie przeszła szczepień na koronawirusa przed zbliżającym się Euro. Z powodu izolacji w najbliższym sparingu przeciwko kadrze Litwy zagra drużyna u-21. 

Fot.:CRISTINA QUICLER/AFP/East News