buksa wisła genoa

Wychowanek Wisły Kraków kolejnym Polakiem w Serie A

Fot. East News
Piro Shop
2021-06-05

O tym, że Aleksander Buksa opuszcza swój obecny klub, głośno jest już od wielu miesięcy. Z Wisły Kraków młodzieżowy reprezentant Polski przenosi się do grającej w Serie A Genoi. Jak podają włoskie media zawodnik, jest już po testach medycznych i parafowaniu umowy.

18-letni Aleksander Buksa jest uważany za bardzo duży talent. Jego indywidualne umiejętności zaowocowały umieszczeniem go przez” The Guardian” na liście najbardziej obiecujących zawodników urodzonych w 2003 roku. Obecnie piłkarz jest zawodnikiem Wisły Kraków, w której już w sezonie 2019/2020 udało mu się przebić do pierwszej drużyny. Debiutanckiego gola zdobył 23 sierpnia 2019 roku w meczu z Jagiellonią Białystok. Dzięki temu trafieniu stał się najmłodszym strzelcem bramki w Ekstraklasie w XXI wieku. Dodatkowo gol, który zdobył w wieku 16 lat i 220 dni pozwolił mu pobić rekord Wisły Kraków z 1936 roku należący do Mieczysława Gracza.

Wydawało się, że zawodnik jest już dogadany z krakowskimi włodarzami, zwłaszcza że w zeszłym roku obiecywał im przedłużenie kontraktu. Kilka miesięcy temu, tuż po skończeniu 18. roku życia, zmienił jednak zdanie i intensywnie zaczął rozglądać się za nowym pracodawcą. Od dłuższego czasu był on łączony m.in. z Udinese, Napoli, BVB, Milanem, a ostatnio także z FC Porto. Jak podają włoskie media, sprawa nowej drużyny jest już rozstrzygnięta. Niespodziewanie Buksa wybrał 11. zespół poprzedniego sezonu Serie A Genoe. Według popularnego dziennikarza Gianluci Di Marzio Buksa przeszedł już testy medyczne i podpisał kontrakt. Klub nie podał jeszcze oficjalnej informacji na ten temat, ale zapewne nastąpi to w najbliższym czasie. Młody zawodnik rozpoczyna swoją zagraniczną przygodę w klubie, w którym skrzydła rozwinął Krzysztof Piątek.

Fot.:Wojciech Matusik/Polska Press/East News