krychowiak anglia

Krychowiak jednak zagra z Anglią!

Fot. East News
Piro Shop
2021-03-30

Kibice reprezentacji z pewnością odetchnęli z ulgą. Grzegorz Krychowiak będzie mógł wystąpić w jutrzejszym spotkaniu wyjazdowym z Anglią. Drugi test wykazał negatywny wynik, a zawodnik został zwolniony z kwarantanny i otrzymał zgodę UEFA na udanie się na zgrupowanie.

Choć po wczorajszej sensacyjnej informacji o kontuzji Roberta Lewandowskiego nie zdążył jeszcze opaść kurz, to kibice reprezentacji zostali z rana przywitani kolejnymi fatalnymi wieściami — w spotkaniu z Anglią nie będą mogli zagrać Kami Piątkowski i Grzegorz Krychowiak. Byli to kolejno 4. i 5. zawodnik, który z różnych przyczyn musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji. Wszystko ponownie przez Covid-19, a dokładnie pozytywne wyniki testów, które wykazane zostały przy próbkach naszych piłkarzy. Informacja ta była tym bardziej szokująca, że zawodnik Lokomotiwu miał status ozdrowieńca, po przejściu zarażenia w grudniu 2020 roku. Szybko został on skierowany na kolejne badanie — to wykazało wynik negatywny.

W tym momencie Polacy zgłosili się z prośbą o anulowanie kwarantanny Krychowiaka oraz pozwolenie na jego udział w spotkaniu z Anglią. To udało się załatwić jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu pomocnik dołączy do swoich kolegów w nocy i będzie mógł znaleźć się w kadrze meczowej. Opcji takiej nie będzie miał jednak Piątkowski — jego podobnie jak Łukasza Skorupskiego i Mateusza Klicha zabraknie właśnie ze względu na pozytywny wynik testu.

Ostatnie spotkanie tego zgrupowania zostanie rozegrane na Wembley i rozpocznie się o godzinie 20:45.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER