kontuzja lewandowski

Kontuzja i możliwa operacja Lewandowskiego

Fot. East News
Piro Shop
2021-03-29

Jak podaje portal „Łączy nas piłka” kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski ze względu na uszkodzenie więzadeł pobocznych prawego kolana nie zagra w najbliższym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 z Anglią. Diagnozy jak na razie nie są dokładne, jednak najgorsze scenariusze przewidują także operację, która mogłaby uniemożliwić mu występ na Mistrzostwach Europy. Jest to jednak opcja bardzo mało prawdopodobna i według lekarzy wystarczy brak nadmiernego obciążania kolana przez kilka dni.

Robert Lewandowski we wczorajszym meczu z Andorą został zmieniony w 63. minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla Polski. Obie bramki były autorstwa kapitana naszej reprezentacji. Schodząc z boiska, Lewandowski utykał, a zaraz po zejściu do jego kolana był przykładany lód. Do felernej sytuacji doszło w 62. minucie, kiedy to podczas walki o pozycję jeden z przeciwników upadł na nogi Lewandowskiego, przez co doszło do skręcenia kolana prawej nogi. Jeszcze po meczu na konferencji prasowej trener reprezentacji Paulo Sousa miał nadzieję, że to tylko zwykłe przeciążenie i następnego dnia wszystko będzie już w porządku. Jak się okazało w poniedziałek, po przeprowadzeniu badań rezonansem magnetycznym uraz był poważniejszy, niż się spodziewano, ponieważ piłkarz ma uszkodzone więzadła poboczne prawego kolana.

Jak podaje PZPN, taki uraz leczy się około 5-10 dni. Kapitan reprezentacji nie zagra więc w najbliższym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 z Anglią, tylko wróci do swojego klubu Bayernu Monachium i tam będzie przechodził dalsze leczenie. Uraz Lewandowskiego jest bardzo dużym osłabieniem dla naszej kadry, która w środę 31 marca zmierzy się Synami Albionu na stadionie Wembley. Będzie to mecz lidera grupy Anglii z wiceliderem Polską i będzie miał istotny wpływ na układ tabeli po trzech kolejkach eliminacji. W dwóch pierwszych meczach Robert Lewandowski zdobył 3 bramki. Uraz ten prawdopodobnie wykluczy Lewandowskiego również z hitowego spotkania ligi niemieckiej pomiędzy RB Lipsk a Bayernem Monachium, które odbędzie się 3 kwietnia. 

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER