haller ajax

Nie zagra w Lidze Europy, bo Ajax zapomniał go zgłosić

Fot. East News
Piro Shop
2021-02-04

Błędy administracyjne w piłce nożnej zdarzają się dość często, ale rzadko są aż tak dotkliwe jak ten, który popełnij Ajax. Holendrzy zapomnieli zgłosić do rozgrywek zakupionego kilkanaście dni temu Sebastiana Hallera.

Sebastian Haller liczył na wielką karierę i jego dyspozycja w Eintrachcie Frankfurt była imponująca. Iworyjczyk (a wtedy jeszcze Francuz) zapracował sobie tym na transfer do West Hamu, gdzie skuszony został bardzo wysoką tygodniówką. Napastnikowi nie szło jednak na Wyspach Brytyjskich, a Młoty bardzo szybko zdecydowały się oddać zawodnika, by zwrócić do kasy klubowej chociaż część zainwestowanych pieniędzy. W ten właśnie sposób Sebastian Haller trafił do Ajaxu i stał się najdroższym transferem w historii klubu. 

W przejściu do Amsterdamu z pewnością dużą rolę odegrała możliwość gry w europejskich pucharach, bowiem Ajax po zajęciu trzeciego miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakwalifikował się do gry w Lidze Europy. Tam Mistrzowie Holandii trafili na francuskie Lille. Mecz ten mógł być debiutem Hallera w europejskich pucharach, jednak najprawdopodobniej do tego nie dojdzie. Ajax zapomniał zgłosić zawodnika do rozgrywek, dlatego Iworyjczyk spotkania będzie mógł oglądać jedynie w telewizorze. Termin zgłoszeń upłynął w środę, a klub oficjalnie poinformował, że na skutek niewyjaśnionego jeszcze błędu zawodnik nie został zgłoszony do gry w Lidze Europy. Ajax podkreślił, że jest w stałym kontakcie z UEFA i stara się naprawić całą sytuację, jednak szanse na to są niewielkie.

Fot.:OLAF KRAAK/AFP/East News