sebastian haller ajax

Eredivisie: Ajax bije klubowy rekord transferowy

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-07

Według brytyjskich i holenderskich dzienników, a także informacji od Fabrizio Romano, Sebastian Haller przeszedł już testy medyczne przed transferem do Ajaxu. Dla Mistrzów Holandii będzie to najdroższy transfer w historii klubu!

Ajax nie przyzwyczaił kibiców do wydawania wielkich sum transferowych. Do tej pory najwięcej zapłacono za Davida Neresa w sezonie 2016/2017, jednak już teraz mówi się o tym, że w przypadku sprzedaży Brazylijczyka klub zarobi na tym wiele milionów. Rzadkością dla Ajaxu są też transfery z Premier League, jednak ostatni trafiony zakup Dusana Tadicia zmotywował ich do uważniejszego przyglądania się tej części Europy. Nikt nie oczekiwał jednak, że Holendrzy będą ściągali stamtąd zawodników o wyrobionej marce za ogromne pieniądze.

Za takie trzeba bowiem uznać 25 milionów euro, które według pogłosek Ajax zapłaci za Sebastiana Hallera. Iworyjczyk jest wielkim rozczarowaniem West Hamu. Na Stadion Olimpijski trafił latem 2019 roku za 50 milionów euro, stając się tym samym najdroższym klubowym transferem w historii. Kwota, jaką trzeba było zapłacić za napastnika, była ogromna, jednak w Eintrachcie Haller zdobywał bardzo dużo bramek, przez co jego cena poszybowała bardzo wysoko. 

Goli seriami nie zdobywał jednak w West Hamie. Iworyjczyk wystąpił do tej pory w 48 ligowych meczach i zdobył zaledwie 10 goli, do których dorzucił 1 asystę. Dużo lepsze statystyki osiągał w Pucharze Ligi Angielskiej, gdzie w starciach z rywalami z niższych szczebli ligowych zdobył 4 bramki w 4 występach. Nic więc dziwnego, że Młoty zdecydowały się sprzedać go przy pierwszej sposobności, by odzyskać chociaż część zainwestowanych pieniędzy.

Sebastian Haller zaliczył już testy medyczne w Amsterdamie i w najbliższych godzinach ma zostać ogłoszony zawodnikiem Ajaxu.

Fot: Pool Reuters/Associated Press/East News