Facundo Pellistri

Premier League: Dwóch Urugwajczyków w Manchesterze United?

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-10-04

Wiele wskazuje na to, że Edinson Cavani nie będzie jedynym urugwajskim celem transferowym Manchesteru United w ostatnich godzinach okienka. Jak przekazuje Fabrizio Romano, blisko dołączenia do zespołu jest 18-letni talent Facundo Pellistri. Według danych serwisu Transfermarkt zawodnik jest wyceniany na blisko 2 miliony euro.

Według The Athletic Manchester United pierwsze zainteresowanie zawodnikiem wykazywał już w lipcu tego roku. Pellistri, czyli popularny w Urugwaju "Facu", jest uznawany za bardzo duży talent, czego dowodem może być debiut w pierwszym zespole Club Atletico Penarol w bardzo młodym wieku. W premierowym sezonie zanotował aż 17 występów, w których strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Podstawowym piłkarzem swojej ekipy jest również w obecnej kampanii - jak do tej pory wystąpił w 12 meczach. Zawodnik cechuje się dużą szybkością, zwinnością, dobrym balansem ciała oraz umiejętnościami technicznymi. Pellistri może grać na obu skrzydłach, co byłoby dużym wzmocnieniem Manchesteru na tej pozycji. Szkoleniowcem Atletico Penarol jest były piłkarz Czerwonych Diabłów Diego Forlan i to właśnie on proponował zarządowi Manchesteru ściągnięcie Urugwajczyka. Klub powierzył mu także koszulkę z numerem 10, co jasno pokazuje, jak wielką przyszłość wróży mu się w tak młodym wieku. 

Zainteresowanie zawodnikiem w ostatnich miesiącach wykazywały także inne czołowe zespoły w Europie, między innymi Juventus, Manchester City i Real Madryt. Zakup 18-latka nie powinien być kosztowną inwestycją - w jego kontrakcie zawarta jest klauzula wykupu ustalona na 10 milionów euro. 

Fot.:MATILDE CAMPODONICO/AFP/East News

Zobacz także