kamil grabara aarhus

Premier League: Grabara ponownie wypożyczony do Danii

Fot. East News
Piro Shop
2020-09-28

Kamil Grabara został ponownie wypożyczony. Tym razem Polak będzie walczył o poprawę swojej pozycji w kadrach Liverpoolu w Danii. Na wypożyczenie, podobnie jak w styczniu 2019 roku, zdecydowało się Aarhus GF. 

Już przed sezonem pewne było, że Kamil Grabara nie otrzyma szans na grę w pierwszym składzie Liverpoolu. Przez dłuższy czas trwała dyskusja nad tym, gdzie Polak zostanie wypożyczony lub sprzedany. Bardziej prawdopodobna wydawała się pierwsza opcja, jednak poza plotkami transferowymi nie działo się w tym temacie absolutnie nic. Według mediów Grabarze najbliżej było do 2. Bundesligi, a tam miałby zostać pierwszym bramkarzem Hamburger SV. 

Plotki nie okazały się jednak prawdziwe, a po prawie miesiącu poznaliśmy oficjalny kierunek, w którym powędrował Polak. Kamil Grabara został ponownie wypożyczony do duńskiego Aarhus GF. To właśnie tam golkiper zapracował na swoje nazwisko, notując serię bardzo dobrych występów w Superligaen. Na dobre występy miał wówczas jedynie pół roku, jednak czas ten wykorzystał bardzo dobrze. W 16 spotkaniach wpuścił 18 goli, jednak najważniejsza była statystyka czystych kont, a tych udało się zachować aż 6. Teraz Polak wypożyczony zostanie do końca obecnych rozgrywek i nie będzie musiał martwić się o miejsce w składzie - w trzeciej sile poprzedniego sezonu będzie pełnił rolę podstawowego bramkarza, ponieważ bez problemu powinien wygrać rywalizację z Williamem Eskelinenem. Aktualnie Aahrus FC, którego celem jest wygranie duńskiej Superligaen po 34 latach przerwy, zajmuje drugie miejsce w tabeli po rozegraniu trzech kolejek.

Fot.:Marek Szandurski/East News