premier league tytuł

Wielkie emocje przed ostatnią kolejką Premier League

Fot. East News
Piro Shop
2020-07-25

Trzy drużyny do ostatniego spotkania będą walczyły o utrzymanie, a wciąż nie są też znane ekipy, które zagrają w Europejskich Pucharach - o grę w Lidze Mistrzów biją się Manchester United, Chelsea i Leicester City, a o Ligę Europy Wolverhampton i Tottenham. Finałowa kolejka Premier League zapowiada się arcyciekawie, tym bardziej, że wszystkie spotkania rozgrywane będą jednocześnie i rozpoczną się w niedzielę o godzinie 17. 

Walka o utrzymanie - Bournemouth, Watford, Aston Villa

Sezon ten nie układał się po myśli żadnego z zespołów od samego początku. Watford (18 miejsce w obecnej tabeli) w strefie spadkowej spędził większość tego sezonu, a Aston Villa (17) i Bournemouth (19) przez wiele kolejek znajdowały się tuż nad nią. Najmniejsze szanse na utrzymanie ma ekipa Artura Boruca. Wisienki tracą do konkurentów 3 punkty, więc muszą liczyć na okazałe zwycięstwo nad Evertonem oraz wysokie porażki Szerszeni i Lwów - wówczas wszystkie zespoły będą miały taką samą liczbę zgromadzonych oczek, a o utrzymaniu zadecyduje bilans bramkowy. Przed ostatnią kolejką największe szanse na pozostanie w Premier League daje się Aston Villi, które nie przegrały ostatnich 3 spotkań, zajmuje najwyższą lokatę w tabeli, a na dodatek w ostatniej serii gier zagra z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem - West Hamem, który utrzymanie zagwarantował sobie w poprzednim meczu z Manchesterem United. Ze spadkiem nie pogodzili się też włodarze Watfordu - tuż przed ostatnim meczem zwolniono szkoleniowca, licząc że decyzja ta pozytywnie wpłynie na zawodników i da zwycięstwo w kluczowym starciu z Arsenalem.

Pewne spadku jest już Norwich, które rozpoczęło budowę zespołu na nowy sezon - do ekipy Kanarków w ostatnich dniach trafił Przemysław Płacheta.

Walka o Ligę Mistrzów i Ligę Europy - Chelsea, Manchester United, Leicester City / Wolverhampton, Tottenham

Ciekawe nie jest jedynie na dole tabeli. Wciąż nie wiadomo, które zespoły będą reprezentowały Premier League w Lidze Mistrzów. Dwójka kandydatów zmierzy się ze sobą w bezpośrednim starciu - Lisy podejmą u siebie Czerwone Diabły. Najlepszą sytuację mają podopieczni Ole Gunnara Solskjaera - jeśli zremisują z Leicester, a Chelsea nie wygra z Wolverhampton, to Liga Mistrzów znów zawita na Old Trafford. Zwycięstwo nie przyjdzie łatwo również Chelsea - Wilki zajmują obecnie 6 lokatę i jeśli ją utrzymają, będą pewne grze w Lidze Europy. Na ich potknięcie czeka Tottenham Hotspur, który jest w świetnej dyspozycji od objęcia stanowiska szkoleniowca przez Jose Mourinho - Koguty osiągają od tego momentu 4. najlepsze wyniki w lidze. Finaliści Ligi Mistrzów sprzed roku powinni bez problemu uporać się również ze swoim przeciwnikiem z ostatniej kolejki - Crystal Palace jest w beznadziejnej formie i przegrało 7 z 8 spotkań po wznowieniu rozgrywek.