Lallana klopp brighton

Sensacyjny transfer w Premier League - mistrz zagra w Brighton

Fot. eastnews
Piro Shop
2020-07-25

Adam Lallana zostanie wkrótce ogłoszony nowym zawodnikiem Brighton & Hove Albion. Piłkarz podpisał z Mewami kontrakt na 3 lata i najprawdopodobniej planuje zakończyć karierę w tej ekipie.

Od dłuższego czasu wiadomym było, że Adam Lallana opuści zespół świeżo upieczonych Mistrzów Anglii. Liverpool nie miał zamiaru proponować pomocnikowi nowej umowy, która wiązałaby go z klubem na dłużej, a i zawodnik nie był żywo zainteresowany rozmowami. 32-latek na boisku pojawiał się bardzo rzadko, zazwyczaj wchodząc z ławki. Były gracz Southampton zanotował w obecnych rozgrywkach Premier League 15 występów, jednak tylko w trzech z nich grał od początku. Łącznie na boisku przebywał przez  zaledwie 383 minuty, w których strzelił jedną bramkę i miał jedną asystę.

Adam Lallana grał w Liverpoolu przez sześć sezonów. The Reds reprezentował w tym czasie 128 razy. Okazję na pożegnanie się z kibicami będzie miał w ostatniej kolejce Premier League, która rozgrywana będzie w niedzielę - Liverpool zmierzy się w niej z Newcastle.

Anglik szukał zespołu, w którym będzie mógł grać w pierwszym składzie, a w Brighton ma to niemalże zapewnione. Lallana będzie największą i najlepiej opłacaną gwiazdą obecnej kadry. Ruch ten jest jednak zaskakujący, biorąc pod uwagę perspektywę klubu - do tej pory Mewy nie decydowały się na oferowanie wysokich kontraktów. Możliwym jest, że skłoniła ich do tego powtarzająca się w każdym sezonie sytuacja, czyli walka o utrzymanie do praktycznie ostatniej kolejki.

 Fot.:AFP/EAST NEWS