Odion Ighalo Manchester United

Premier League: Ighalo opuści Manchester United

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-26

To już niemalże pewne - Odion Ighalo nie wznowi rozgrywek Premier League w Manchesterze United. Wszystko przez brak zgody klubu wypożyczającego na przedłużenie umowy. 

Odion Ighalo trafił do Manchesteru United tuż przed zamknięciem okienka transferowego. Jego wypożyczenie było efektem kontuzji, jakiej nabawił się Marcus Rashford. Ighalo miał w założeniu do końca maja odgrywać rolę rezerwowego napastnika, a po tym okresie wrócić do chińskiego Shanghai Shenhua. Choć transfer był uważany przez wielu kibiców jako ruch rozpaczliwy, to 30-latek z doświadczeniem w Premier League (grał w Watfordzie w latach 2015-2017) szybko zapracował na zaufanie. W swoich ośmiu występach w koszulce Czerwonych Diabłów ustrzelił 4 gole, a zadowolenia nie ukrywał Ole Gunnar Solskjaer. 

Dobra forma Nigeryjczyka zatrzymała się jednak z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Manchester z niepokojem czekał na kolejne przesłanki dotyczące terminu wznowienia sezonu. Choć wciąż nie ma wiążącej decyzji, to jedno wiadomo na pewno - mecze nie zostaną wznowione przed końcem maja. Czerwone Diabły rozpoczęły więc starania o zmianę umowy i przedłużenie wypożyczenia Odiona Ighalo do końca sezonu. Na to nie zgodzili się jednak Chińczycy, którzy szykują dla rosłego napastnika nową umowę i widzą w nim ważną postać swojej drużyny. Manchester United nie był z kolei zainteresowany złożeniem oferty wykupienia zawodnika - w grę wchodziło jedynie kolejne wypożyczenie.

Z decyzji Shanghai Shenhua nie cieszy się także sam Ighalo, który wielokrotnie podkreślał, że chciałby pozostać na dłużej na Old Trafford.

Aktualizacja 01.06: Choć wydawało się to niemożliwe, to Manchester United doszedł do porozumienia z chińskim Shanghai Shenhua i przedłużył wypożyczenie Ighalo do 31 stycznia 2021 roku.

Fot.:AP/Associated Press/East News