jurgen klopp radość

Premier League wznowiona 6 czerwca?

Fot. East News
Piro Shop
2020-04-27

Dobre informacje napływają z Wielkiej Brytanii. Według wstępnych szacunków ekspertów liga może zostać wznowiona 6 czerwca. Podawane są też pierwsze nieoficjalne informacje na temat ilości osób, które mogą przebywać na stadionie. 

Na wstępie warto zaznaczyć, że wstępne informacje nie są oficjalnymi danymi i w żaden sposób nie potwierdziły ich władze Premier League. To może się jednak stać w ciągu najbliższych dni, ponieważ wiadomości o wznowieniu rozgrywek w tym terminie potwierdzają osoby blisko związane z piłkarską federacją.

Zgodnie z planem Premier League miałaby ponownie wystartować 6 czerwca, a mecze rozgrywane byłyby dotychczasowym cyklem i z zachowaniem ustalonych wcześniej założeń, co do ilości kolejek i meczów rozgrywanych w trakcie nich. Nowy terminarz uwzględnia także rozegranie zaległych spotkań Manchesteru City, Sheffield United, Aston Villi i Arsenalu w dodatkowym terminie. Na stadionie znajdować mogłoby się maksymalnie 300 osób. Na liczbę tę składają się zawodnicy, sztaby zespołów, sędziowie, służby medyczne, obsługa stadionu, władze ligi oraz dziennikarze - nikt nie zakłada powrotów kibiców na trybuny.

Kluczowa zmiana w rozgrywkach ma dotyczyć ilości zmian w trakcie trwania meczów. Z racji na długą przerwę w sezonie i brak możliwości odpowiedniego przygotowania zawodników pod względem fizycznym, władze planują zwiększenie liczby możliwych do przeprowadzenia zmian do pięciu. Decyzje te są efektem akceptacji pomysłów, jakie na wznowienie swojego sezonu przedstawiła Bundesliga.

W Niemczech debatuje się również nad ewentualnymi spadkami zespołów. Ze względu na przerwanie i w efekcie tego niesprawiedliwy sposób rozgrywania sezonu, w planach jest brak degradacji drużyn do niższych klas rozgrywkowych - ligi zostaną za to powiększone o zespoły kwalifikujące się do awansu. Jak na razie nie ma jednak informacji o tym, by Premier League brała ten pomysł pod uwagę.

Fot.:Xinhua News/East News