kostas tsimikas arsenal

Premier League: Nowy obrońca blisko Liverpoolu

Fot. East News
Piro Shop
2020-04-14

Kostas Tsimikas jest na celowniku Liverpoolu i wkrótce może zostać pierwszym transferem zespołu przed startem kolejnego sezonu. Walkę o jego zakontraktowanie toczą również inne zespoły z Premier League.

Kostas Tsimikas to ofensywnie usposobiony lewy obrońca, który przez praktycznie całą piłkarską karierę związany był z Olympiakosem Pireus. W barwach tego zespołu występował w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów, a potem w Lidze Europy. W trwających wciąż rozgrywkach greckiej ekstraklasy zaliczył 5 asyst w 20 występach. Jego ofensywna gra i należyte wywiązywanie się z zadań defensywnych zwróciły uwagę wielu klubów z Premier League. Wśród nich wymienia się między innymi Sheffield United, Leicester City, Tottenham i Liverpool.

Największe szanse na ściągnięcie lewego obrońcy do swojego zespołu ma Jurgen Klopp. Niemiec widzi w nim zmiennika dla Andrew Robertsona, który nie jest w stanie rozgrywać meczów na wszystkich frontach. Na jego pozycji w wielu spotkaniach wystawiany był James Milner, jednak Anglik nie oferuje już takich możliwości, jak jeszcze kilka sezonów temu. Z tego powodu Liverpool zdecydował się na rozpoczęcie rozmów z grecką drużyną i według brytyjskich źródeł oferuje na chwilę obecną największe pieniądze - 25 milionów Funtów.

Fot.:ADRIAN DENNIS/AFP/East News