diafra sakho senegal

Premier League: Były piłkarz West Hamu zagra w Górniku?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-03-01

To może być jeden z hitów transferowych Ekstraklasy. Bardzo blisko przenosin do Górnika Zabrze jest Diafra Sakho. Senegalczyk występował w wielu mocnych zespołach, między innymi West Hamie United. 

Górnik Zabrze nie ma wielkich problemów ze strzelaniem bramek, jednak wkrótce będzie ich strzelał więcej. W poniedziałek na testach medycznych ma się stawic Diafra Sakho, któremu kilka lat temu wieszczono wielką karierę. Senegalczyk przez wiele lat grał we Francji. Po dobrym sezonie 2013/2014 walczyło o niego kilka zespołów z Hiszpanii, Włoch oraz Anglii. Napastnik wybrał Premier League, a dokładniej West Ham United. Młoty wyłożyły na transfer 4,5 miliona funtów, Sakho od razu zaczął strzelanie. W pierwszych sześciu spotkaniach strzelił sześć goli, a w całym sezonie zdobył ich 11, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich piłkarzy drużyny Sama Allardyce'a. 

W późniejszych latach nie był już tak skuteczny, a West Ham zdecydował się sprzedać go do Rennes, skąd został wypożyczony do Bursasporu. Jego kontrakt z francuskim klubem wygasł wraz z końcem sezonu 2019/2020 i od tego czasu 31-letni Senegalczyk pozostaje bez klubu. 

Fot.:Sputnik/EAST NEWS