marcus rashford kontuzja

Premier League: Dłuższa przerwa Marcusa Rashforda

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-20

Kontuzja Marcusa Rashforda

Kontuzja, której w spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej nabawił się Marcus Rashford jest poważniejsza, niż się początkowo wydawało. Anglika czeka przerwa, która potrwa około 2-3 miesięcy. 

Fatalny dla Rashforda i całego Manchesteru United moment to 63 minuta rewanżowego pojedynku z Wolverhampton. Anglik leżał na murawie i trzymał się za plecy. Niezbędna była zmiana, a przez kilka kolejnych dni prowadzone były specjalistyczne badania. Uraz najlepszego snajpera Czerwonych Diabłów potwierdził już Ole Gunnar Solskjaer. Norweg stwierdził, że w tego typu kontuzjach do lekkiego treningu wraca się po około 6-8 tygodniach. 

Absencja Rashforda jest bardzo nie na rękę zespołowi z Manchesteru. United przegrali derbowe spotkania z Liverpoolem 1:0, a w najbliższym czasie czekają ich kolejne trudne boje, między innymi pucharowy mecz z Manchesterem City oraz ligowe potyczki z Chelsea i Wolverhampton. 

Rashford jest najlepszym strzelcem ekipy Ole Gunnara Solskjaera więc niewykluczone, że w zimowym okienku transferowym Czerwone Diabły pokuszą się o sprowadzenie nowego zawodnika. Szkoleniowiec zespołu przyznał, że obserwują wielu piłkarzy i jeśli pojawi się możliwość zakupu odpowiedniego zawodnika lub jego wypożyczenia, to United wykona odpowiednie ruchy. 

Fot.:AP/Associated Press/East News