Raków bezwzględny dla Lechii. Beniaminek z wysokim zwycięstwem!

2019-12-22

Bardzo udane zakończenie roku w wykonaniu piłkarzy rakowa Częstochowa

Zakończenie roku kalendarzowego w wykonaniu Rakowa Częstochowa było bardzo okazałe. W ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy beniaminek pokonał w sobotę faworyzowaną Lechię Gdańsk. Pokonał to właściwie za mało powiedziane, bo Raków nie pozostawił wątpliwości, kto zasłużył na zwycięstwo. Gospodarze nie potrafili przeciwstawić się Częstochowianom, którzy tego dnia byli o klasę lepsi i wykorzystali wszystkie ich błędy.

W pierwszej połowie przewaga rakowa jeszcze nie była aż tak widoczna. To co najważniejsze dla losów spotkania wydarzyło się jednak po przerwie. To wtedy gospodarze zaaplikowali rywalom 3 bramki. Najpierw w 59. minucie z rzutu karnego trafił Daniel Bartl, a zaledwie kilka minut później głową piłkę do siatki wpakował Sebastian Musiolik. W tym momencie było już 2:0 dla Rakowa, który spokojnie mógł kontrolować wydarzenia na boisku. I robił to na tyle dobrze, że Lechia nie była w stanie mu nawet zagrozić. Pod koniec spotkania bezradnych Gdańszczan dobił jeszcze po wykończeniu kontrataku Michał Skóraś. Tak beniaminek odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo i bardzo udanie zakończył mijający rok.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

0:1 Daniel Bartl 59'

0:2 Sebastian Musiolik 63'

0:3 Michał Skóraś 82'