2

Raków zwycięski w pojedynku z Górnikiem

2019-12-16

Raków zdobył bardzo ważne 3 punkty w Ekstraklasie!

Raków Częstochowa pokonał w sobotę zespół Górnika Zabrze  2:1 w meczu 19. kolejce PKO Ekstraklasy, dopisując do swojego dorobku bardzo ważne 3 punkty. Beniaminek oddalił się w ten sposób jeszcze bardziej od wspomnianego już Górnika i utrzymał bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Drużyna z Częstochowy z wielkimi nadziejami może patrzeć na wiosenne zmagania ligowe, w których mogą powalczyć nawet o górną ósemkę tabeli.

Raków już po kilku minutach meczu znalazł się w trudnym położeniu. W 5. minucie prowadzenie objął bowiem Górnik za sprawą gola Jesusa Jimeneza, który wykorzystał znakomite podanie Filipa Bainovicia. Beniaminek szybko wziął się jednak do odrabiania straty i w 18. minucie doprowadził do wyrównania. Bramkę na 1:1 strzelił głową Sebastian Musiolik. Efektownie zwieńczył tym samym bardzo dokładne dośrodkowanie Petra Schwarza. Pierwsze 20 minut spotkania były zatem bardzo emocjonujące i wydawało się, że taki obraz gry może utrzymać się w kolejnych minutach. Tak się jednak nie stało. Tempo gry w wykonaniu obu ekip zdecydowanie opadło i spotkanie nie było już tak porywające. Przez większość meczu nie działo się wiele. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się natomiast po 80. minucie, kiedy Raków zapewnił sobie triumf. Gola na wagę 3 punktów strzelił z rzutu karnego Petr Schwarz.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

0:1 - Jesus Jimenez 5'
1:1 - Sebastian Musiolik 18'
2:1 - Petr Schwarz 82' (rzut karny)