london stadium

Debiut w wieku 33 lat? W Premier League to możliwe

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-12-01

Rzadko zdarza się, by nieznani szerszej publiczności piłkarze debiutowali w najwyższej krajowej lidze w wieku 33 lat, czyli okresie, w którym większość zawodników przymierza się do zakończenia sezonu. Sytuacja taka miała miejsce w Anglii, gdzie trzeci bramkarz West Hamu zagrał pełny mecz przeciwko Chelsea i zachował w nim czyste konto.

David Martin to syn Alvina Martina, legendy West Hamu. Swój premierowy mecz w Premier League rozegrał w wieku 33 lat, a wcześniej reprezentował barwy klubów z niższych lig w Anglii - od drugiego do aż piątego szczebla rozgrywkowego. Do debiutu w West Hamie, którego David Martin jest wychowankiem, pewnie nigdy by nie doszło, gdyby nie jego ojciec, który dla Młotów zagrał ponad 600 spotkań. Warto przypomnieć, że David grał w ubiegłym sezonie w Millwall, czyli odwiecznym rywalu West Hamu. Inny zawodnik z taką przeszłością z pewnością nie miałby możliwości znalezienia się w kadrze Młotów, a już na pewno gry w meczu ligowym.

Tym razem było jednak inaczej. David Martin przychodził do West Hamu jako trzeci golkiper - po Łukaszu Fabiańskim i Roberto. Nikt nie spodziewał się, że zawodnik będzie miał okazję gry w pierwszym składzie. Po kilku ligowych kolejkach Łukasz Fabiański doznał kontuzji i debiut zanotował Roberto. Kibice i sztab szkoleniowy nie mogli być jednak z niego zadowoleni, ponieważ bardzo często miał udział przy straconych przez Młoty bramkach. Manuel Pellegrini zaufał więc trzeciemu bramkarzowi. David Martin zadebiutował w spotkaniu derbowym przeciwko Chelsea i spisał się dobrze, zachowując czyste konto. 

Piłkarz po meczu zalał się łzami, a pocieszali go pozostali gracze West Hamu. Debiut musiał być dla niego bardzo emocjonalnym przeżyciem. Tuż po nim pobiegł do znajdującego się na trybunach ojca i razem cieszyli się z występu Davida. Fani West Hamu z pewnością czekają na to, czy kolejne pokolenie rodziny Martinów również będzie grało w barwach ich zespołu.

Mediadrumimages / Unique Propert/Media Drum/East News 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.