Fred Manchester United

Premier League: Fred najgorszym transferem w historii Manchesteru United?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-10-07

Kibice mają już dość słabej gry Freda. Czarę goryczy przelał beznadziejny występ w ostatniej kolejce przeciwko Newcastle (0:1). Zawodnik jest przez wielu fanów uznawany za jeden z najgorszych transferów United w klubowej historii.

Zarzutów do gry nie byłoby pewnie tak wiele, gdyby nie kwota odstępnego, jaką trzeba było zapłacić za Freda. Brazylijczyk przyszedł na Old Trafford z Szachtara Donieck w 2018 roku, za 32 miliony euro + bonusy. Jose Mourinho, który ściągnął go do klubu, od początku stawiał na swojego nowego piłkarza. Ten już w pierwszych meczach wyglądał bardzo dobrze, a już w czwartym oficjalnym występie zdobył swoją debiutancką bramkę (1:1 z Wolverhampton). Był to jego jedyny gol w sezonie (i w dotychczasowej karierze w barwach Czerwonych Diabłów), a jego forma w kolejnych spotkaniach była zdecydowanie niższa. Fred coraz częściej był zmieniany jako pierwszy zawodnik swojej drużyny, lądował na ławce lub wcale nie mieścił się w kadrze meczowej. 

W zawojowaniu Premier League nie pomogło też zwolnienie Jose Mourinho. Portugalczyk pożegnał się z posadą 18 grudnia 2018 roku, po porażce z Liverpoolem. Jego następcą został Ole Gunnar Solskjaer, który początkowo nie widział w swoich planach miejsca dla Brazylijczyka. Zmieniło się to dopiero w lutym. Od tego momentu Fred regularnie występował w koszulce Czerwonych Diabłów, notując łącznie 17 ligowych występów. Brazylijczyk z optymizmem mógł patrzeć na swoją przyszłość na Old Trafford. 

Niestety dla niego, już od okresu przygotowawczego nie był pierwszym wyborem Solskjaera. W środku pola najczęściej grali Pogba, McTominay i Matic. Pierwszy raz w sezonie 2019/2020 do protokołu meczowego wpisany był w 5 kolejce. Od tego momentu nie opuścił składu w żadnych rozgrywkach - swoje minuty dostawał w Premier League, Lidze Europy oraz Pucharze Ligi Angielskiej. Występy nie były jednak zadowalające. Gra Freda spotykała się z krytyką mediów, ekspertów, a także kibiców. Ci ostatni śmiało określają go jako jeden z najgorszych transferów w historii klubu, a już na pewno od powstania Premier League. Fred (podobnie jak Ole Gunnar Solskjaer) stali się winnymi słabych wyników Czerwonych Diabłów, a wielu fanów Manchesteru United chce zwolnienia Norwega oraz sprzedaży Brazylijczyka.

Fot.: Fred w meczu pucharowym przeciwko Barcelonie, PAU BARRENA/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.