klopp liverpool

Powrót do starych zasad w Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-09-03

Skrócone okienko transferowe okazało się niewypałem, a wiele zespołów określa je nawet katastrofą. Z tego powodu odbędzie się spotkanie, na którym podjęta zostanie próba przywrócenia starych zasad przeprowadzania transferów. Głównymi inicjatorami zmian są trenerzy zespołów z TOP6.

Obecnie okienko transferowe w Premier League kończy się szybciej niż w innych czołowych ligach w Europie. Ostatnie zakończyło się 8 sierpnia, a pozostałe zespoły mogły dokonywać transferów do 3 września. Założeniem zmian było zamknięcie spraw kadrowych na dwa dni przed startem sezonu. Niestety większość klubów nie pomyślała o jednym - okno transferowe w innych ligach wciąż będzie otwarte, przez co część zawodników może jeszcze odejść. Tak właśnie stało się również w ostatnim dniu okienka transferowego w Europie, czyli 4 kolejki po starcie sezonu w Anglii. Kadry drużyn Premier League opuściło wielu zawodników, a trenerzy straty mogą zastąpić jedynie juniorami. Nic więc dziwnego, że wiele drużyn chce powrotu do starych zasad, choć podczas głosowania w 2017 roku jedynie 5 zespołów było przeciwnych, a jeden się wstrzymał.

Według informacji brytyjskich dziennikarzy kolejne 3 drużyny są chętne na zmiany, a sytuacja zostanie poddana głosowaniu na najbliższym spotkaniu wysłanników klubów. Do zmiany daty zakończenia okna transferowego potrzebne będzie 11 z 20 głosów. Spotkanie zaplanowane zostało na 12 września. Wśród ekip, które zmieniły zdanie i chcą powrotu starych zasad, znajdować się mają Tottenham Hotspur i Liverpool. 

Fot.:PAUL ELLIS/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.