jesse lingard

5 pytań przed czwartą kolejką Premier League

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-31

Wielkimi krokami zbliża się czwarta kolejka Premier League. Jak co tydzień zadajemy pięć pytań, na które odpowiedzi możemy otrzymać już przy okazji najbliższych spotkań.

1) Czy ultimatum dla Gracii poprawi grę Watfordu?

Choć nie ma na ten temat oficjalnych informacji, mówi się, że Javi Gracia otrzymał ultimatum od włodarzy Watfordu, ze względu na słabą grę w pierwszych kolejkach sezonu. W najbliższych sześciu meczach z trudnymi rywalami ma poprawić grę zespołu. Watford czekają jednak wymagający przeciwnicy, tacy jak Manchester City czy Arsenal. Czy jedyna drużyna bez punktów w tegorocznych rozgrywkach Premier League jest w stanie zdobyć komplet już w najbliższym spotkaniu z Newcastle? Czy praca pod presją pomoże Gracii na osiągnięcie lepszych wyników?

2) Ashley Barnes rekordzistą Burnley?

Ashley Barnes fantastycznie rozpoczął sezon i ma na swoim koncie już cztery trafienia - 2 gole przeciw Southampton i po jednym w starciach z Arsenalem i Wilkami. Jeśli w najbliższym meczu z Liverpoolem uda mu się wpisać na listę strzelców, stanie się pierwszym zawodnikiem w historii klubu, który zdobywał bramki w pięciu kolejnych ligowych spotkaniach (do statystyki zaliczy się wówczas trafienie z ostatniego meczu sezonu 2018/19). Czy Anglikowi uda się ta sztuka?

3)  Czy ten sezon ma szansę być najrówniejszym w historii?

W obecnych rozgrywkach już 19 zespołów ma co najmniej 3 ligowe punkty, z czego 18 wygrało minimum jeden mecz. Sytuacja taka, w której zwycięstwo w pierwszych 3 kolejkach miało co najmniej 15 drużyn, ma miejsce pierwszy raz od 64 lat. Czy można już mówić, że poziom Premier League wyrównał się do tego stopnia, że czeka nas jedna z najrówniejszych kampanii w historii tej ligi? Czy Manchesterowi City i Liverpoolowi mimo wszystko uda się zdominować sezon pod względem punktów?

4) Czy Jesse Lingard straci miejsce w składzie? 

Od początku obecnej kampanii Anglik stał się kozłem ofiarnym Manchesteru United. Ole Gunnar Solskjaer wciąż wystawia zawodnika w pierwszym składzie, mimo że ten nie odwdzięcza się bramkami i asystami. Statystycy prezentują też wiele statystyk, które pokazują jak słabe liczby osiąga Lingard (między innymi mniejsza liczba asyst w ostatnich sześciu sezonach od Adam Johsona). Czy Solskjaer posadzi Lingarda na ławce, czy też z uporem maniaka będzie się starał wstawiać go do pierwszego składu przy każdej okazji?

5) Czy Tottenham bez w pełni zaangażowanego Eriksena to zespół z TOP3?

O tym, jak ważnym ogniwem w składzie Tottenhamu jest Eriksen nie trzeba debatować. Duńczyk w ostatnich sezonach był kluczowym zawodnikiem Kogutów, strzelał sporo ważnych bramek i notował wiele asyst. Jego usługami zainteresowały się duże, europejskie kluby, jednak Tottenham nie był skory do sprzedaży gwiazdy. Eriksen popadł w konflikt z Mauricio Pochettino, a ten otwarcie przyznał na konferencji prasowej, że w zespole są piłkarze, którzy nie są zadowoleni ze swojej sytuacji. Wydarzenia te odbiły się też na grze Tottenhamu, który nie wygląda na tak silny, jak w poprzednim sezonie. Czy Tottenham bez Eriksena to wciąż zespół należący do angielskiego TOP3? 

Fot.:AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.