Forster Celtic

Premier League: Celtic wypożyczył bramkarza Southampton

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-22

Choć okienko transferowe w Anglii zostało już zakończone, to kluby z Europy wciąż mogą kupować lub wypożyczać zawodników z Premier League. Na ruch taki zdecydował się Celtic, który ściągnął rezerwowego bramkarza Świętych.

Fraser Forster, bo o nim mowa, jeszcze kilka lat temu wydawał się przyszłością angielskiej piłki i godnym następcą Joe Harta, który przez lata strzegł bramki reprezentacji Synów Albionu. Jego kariera nie potoczyła się jednak zgodnie z oczekiwaniami.

Wychowanek Newcastle United zwrócił na siebię uwagę zespołów z Premier League na wypożyczeniu do Ligi Szkockiej. To właśnie w niej notował bardzo dobre występy w barwach Celticu Glasgow. Z Newcastle został ostatecznie wykupiony, a po roku sprzedany do Southampton, gdzie zadebiutował w Premier League w sezonie 2014/15.

Po czterech sezonach okraszonych jedną nagrodą zawodnika miesiąca i sześcioma występami w Reprezentacji Anglii Forster stracił miejsce w składzie Świętych i kadrze. W klubie został zastąpiony przez Alexa McCarthyego, a selekcjonerzy reprezentacji Anglii wyżej cenili Jordana Pickforda. Forster zanotował jedynie jeden ligowy występ w sezonie 2018/19, a Celtic, który ma problemy kadrowe na pozycji bramkarza, zdecydował się zaproponować klubowi z St Mary's Stadium wypożyczenie z opcją wykupu.

Ralph Hasenhuttl zgodził się na transakcję i umożliwił Forsterowi powrót do składu The Bhoys. Angielski bramkarz zanotował tam już ponad sto występów, a teraz z pewnością poprawi te statystyki. Kwota ewentualnego wykupu nie została ujawniona.

Fot.:AFP/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.