Kibice Rakowa

5. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk

Fot. Raków Częstochowa - Korona Kielce / Facebook Art.Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-17

Ciężkie zadanie przed beniaminkiem z Częstochowy

W 5. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmie na stadionie w Bełchatowie drużynę Lechii Gdańsk. Trudne zadanie czeka ekipę beniaminka. Lechia to bowiem zespół znakomicie ułożony, który według większości ekspertów znajduje się w gronie faworytów do tytułu mistrza Polski. Raków natomiast zderzył się na początku sezonu z ekstraklasową rzeczywistością i póki co nie był jeszcze w stanie zaprezentować pełni swoich możliwości, tak jak w poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy. Być może jednak w niedzielę nastąpi nieoczekiwane przebudzenie beniaminka w starciu z faworyzowanym rywalem.

Zwycięstwo Rakowa jest możliwe tym bardziej, że Częstochowianie będą bardzo zmotywowani. Niedzielny mecz z Biało-Zielonymi będzie przecież rewanżem za kwietniową porażkę w półfinale Pucharu Polski, w którym podopieczni trenera Marka Papszuna spisywali się znakomicie. Eliminowali kolejnych rywali, nawet tych wyżej notowanych, ale w końcu zostali powstrzymani przez zespół pod wodzą Piotra Stokowca. Chęć zrewanżowania się Gdańszczanom może być na tyle silne, że gospodarze niedzielnego meczu pokażą wreszcie pełnię swoich możliwości. Do tej pory Częstochowianie odnieśli jedno zwycięstwo, pokonując Jagiellonię Białystok 1:0, ale i tak ich dyspozycja jest daleka od tej sprzed kilku miesięcy. Lechia natomiast nie straciła chyba nic z poprzedniego sezonu. Klub utrzymał skład i dzięki temu drużyna nadal prezentuje się bardzo dobrze i wydaje się, że dopiero się rozkręca. W niedzielę czeka nas naprawdę ciekawe starcie. świetnie łożona Lechia kontra mocno zmotywowany Raków, który oprócz rewanżu nad Biało-Zielonymi, będzie chciał przełamać się na stadionie w Bełchatowie. Będzie się działo!

Działo się będzie również na trybunach GIEKSA Arena. Kibice Rakowa bardzo mocno motywowali się przed niedzielnym spotkaniem i na pewno licznie zgromadzą się na trybunach, aby wspierać zespół w walce o kolejne punkty w Ekstraklasie. Wiadomo także, że do Bełchatowa przyjedzie delegacja fanów Lechii, którzy nie odpuszczą swojego dopingu. Atmosfera zapowiada się świetnie!

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk, 18 sierpnia (niedziela) godz. 17:30 Stadion GIEKSA Arena w Bełchatowie, transmisja TV: Canal+Sport

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.