Alisson Becker kontuzja

Kontuzje piłkarzy w Premier League

Fot. East News
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-15

Wiele piłkarskich historii mogłoby potoczyć się inaczej, gdyby nie kontuzje. Mają one wpływ na końcowe rezultaty nie tylko w konkretnych meczach, ale rzutują też na cały sezon. Mało kto zastanawia się jednak nad tym, jak drogie jest leczenie urazów piłkarzy.

Portal Football Injury Index opublikował listę kontuzji zawodników Premier League, wraz z kosztami ich leczenia. Powołując się na raporty klubowe, w ciągu sezonu 2018/19 doszło do 764 urazów. Łącznie kluby wydały na nie zawrotną kwotę 221 milionów funtów. Nie jest to jednak trend jednosezonowy - przed rokiem koszty poniesione przez zespoły z Premier League były o zaledwie 3% mniejsze.

Drużyną, która miała z nimi największe problemy, był West Ham United. Piłkarze popularnych Młotów musieli pauzować przez łączną liczbę 2003 dni, a klub zapłacił za nie prawie 23 miliony funtów. Nie były to jednak rekordowe koszty - najwięcej w okresie leczenia swoich graczy wydał Manchester City. Kwota ta sięgała ponad 26 milionów funtów. 

Najmniejsze problemy zdrowotne mieli piłkarze Wolverhampton Wanderers, których sztab lekarski odnotował jedynie 11 groźnych urazów. Koszt ich leczenia wyniósł nieco ponad milion funtów.

Fot.:AP/Associated Press/East News

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.