Coutinho Barcelona

Coutinho wróci do Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-06

Zaledwie półtorej roku trwa rozłąka Philippe Coutinho z Premier League, a Brazylijczyk już może do niej wrócić. Transfer pomocnika do Arsenalu znajduje się na ostatniej prostej.

Sensacyjne informacje jako pierwszy podał dziennikarz L'Equipe Bilel Ghazi. Barcelona miała według jego informacji chcieć nie tyle pozbyć się 27-latka, co zmniejszyć koszty, które wydawane są w klubie na pensje. Zwiększyły się one znacznie po sprowadzeniu dwóch zawodników do pierwszego składu zespołu - Antoine Griezmanna oraz Frankiego De Jonga. Popularny Cou miałby więc jeszcze większy problem ze znalezieniem sobie miejsca w wyjściowej jedenastce. W mediach pojawiały się nawet informacje, że Coutinho miałby zostać sprzedany lub wymieniony wraz z dopłatą na Neymara. Te plotki szybko zostały jednak rozwiane zarówno przez Barcelonę, jak i przez PSG.

Chęć usunięcia ze składu Coutinho chociażby na jeden sezon, wydaje się jednak nie być dziennikarską kaczką. Blisko sprowadzenia Brazylijczyka ma być Arsenal, który za 80 milionów euro kupił Nicolasa Pepe, przez co kolejne płatne wzmocnienia nie wchodzą w grę. Opcja wypożyczenia pomocnika Canarinhos wydaje się więc korzystna dla obu ekip. Dla Kanonierów nie będzie to pierwsze w tym sezonie wypożyczenie z La Liga - tuż po zakończeniu Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Arsena ogłosił także wypożyczenie Daniego Ceballosa z Realu Madryt. Wśród zawodników, którzy opuścili zespół, znajdują się między innymi Laurent Koscielny.

Coutinho został przez Barcelonę kupiony za 145 milionów euro w styczniu 2018 roku, ale dotychczasowego pobytu w zespole Blaugrany nie może uznać za udany. Brazylijczyk nie spełnia pokładanych w nim nadziei, nie jest wystawiany na optymalnej pozycji, a wśród kibiców słychać duże niezadowolenie z postawy pomocnika. 

Fot.:AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.