Stadion GKS-u Bełchatów

1. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Raków Częstochowa - Korona Kielce

Fot. www.gksbelchatow.com
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-07-19

Raków powraca do rywalizacji w Ekstraklasie!

Na ten mecz z niecierpliwością czekają przede wszystkim kibice Rakowa Częstochowa. W najbliższą sobotę ich zespół zmierzy się z Koroną Kielce, po raz pierwszy od 21 lat rozgrywając mecz w Ekstraklasie. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie zastępczym w Bełchatowie, gdzie na co dzień swoje mecze gra miejscowa drużyna GKS-u. Starcie Rakowa z Koroną zapowiada się niezwykle ciekawie. Beniaminek, grając poprzedni sezon na zapleczu Ekstraklasy nie tylko wygrał właściwie bez żadnych kłopotów, ale również w rozgrywkach Pucharu Polski pokazał, że potrafi na równi rywalizować z największymi potentatami polskiego futbolu. Złocisto-Krwiści natomiast bez problemów utrzymali się w elicie, choć miejsce w dolnej połówce tabeli było dla nich małym rozczarowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że Koroniarze pod wodzą trenera Gino Lettieri prezentowali się całkiem nieźle i na pewno postawią twarde warunki podopiecznym Marka Papszuna, którzy będą chcieli w dobrym stylu powrócić do Ekstraklasy.

Cieniem na atmosferę podczas tego spotkanie kładzie się niedawna decyzja Prezydent Bełchatowa, która zakazała wpuszczania na teren obiektu GKS-u kibiców gości podczas meczów Rakowa. Przez tę decyzję na spotkanie nie przyjedzie liczna grupa fanów Korony, którzy od dawna prowadzili zapisy i przygotowywali się na kibicowski wyjazd. Nie wiadomo jaką atmosferę będą w stanie wytworzyć na trybunach jedynie sympatycy drużyny z Częstochowy, ale po długiej nieobecności w Ekstraklasie być może mocno zaznaczą swój powrót!

Raków Częstochowa - Korona Kielce, 20 lipca (sobota) godz. 15:00 Stadion PGE GKS Bełchatów, transmisja TV: nSport+, Canal+ Sport 3

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.