Premier League Asia Trophy

Premier League Asia Trophy 2019

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-07-14

W dniach 17-20 lipca odbędzie się kolejna edycja Premier League Asia Trophy. W tym roku o zwycięstwo zagrają Manchester City, Wolverhampton Wanderers, West Ham United oraz Newcastle United.

Zawody organizowane są co 2 lata, a ich pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku i odbyła się w Malezji. Zwyciężył wówczas zespół Chelsea, który pokonał Newcastle po rzutach karnych. Kolejne turnieje były organizowane w Tajlandii, Hongkongu, Singapurze, a także w Chinach, gdzie rozegrane zostaną też tegoroczne spotkania. Puchar w następnych edycjach po Chelsea podnosiły także Bolton Wanderers, Portsmouth, Tottenham Hotspur, ponownie Chelsea, Manchester City, Arsenal i Liverpool. Zawody te są jedynymi rozgrywanymi poza Anglią, które organizuje Premier League.

Celem zawodów jest promowanie angielskiej piłki w Azji. Pierwotnie turniej zakładał udział 3 drużyn z Premier League oraz jednej drużyny lokalnej. W taki sposób zapraszane były między innymi reprezentacja Tajlandii U23, Beijing Guoan czy wyselekcjonowani zawodnicy z drużyny narodowej Singapuru oraz tamtejszej ligi. Od 2017 roku udział biorą w nim jedynie drużyny z Premier League.

Turniej Premier League Asia Trophy rozpocznie się w środę, od pojedynku Newcastle i Wolverhampton. Zwycięzca tego meczu awansuje do finału, w którym zmierzy się z wygranym spotkania Manchester City - West Ham, który również rozegrany zostanie w środę. Mecz o trzecie miejsce oraz finał rozpoczną się w sobotę 20 lipca. Bilety są w sprzedaży i można je nabyć przez Internet. Wejściówki na mecze półfinałowe kosztują około 10 funtów, a spotkanie finałowe oraz bój o trzecie miejsce można obejrzeć za około 32 funty. Kupienie biletu daje możliwość obejrzenia obu meczów, które rozgywane są danego dnia. Środowe spotkania odbędą się w Nanjing Olympic Sports Center, a sobotnie na Hongkou Football Stadium.

Fot.: Chen hongbo - Imaginechina/East News