Dragowski reprezentacja Polski

Kolejny Polak w Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-02

Jak donoszą włoskie media, Premier League może się wzbogacić o kolejnego bramkarza pochodzącego z Polski. Mowa o Bartoszu Drągowskim, którym zainteresowanie przejawia Southampton. 

Bramkarz Empoli ma za sobą świetne miesiące w Serie A. Polak został wypożyczony z Fiorentiny, by zbierać doświadczenie meczowe i od lutego rozegrał we Włoszech 14 spotkań, a kilka razy był wybierany graczem meczu. Jego forma w ostatnich tygodniach wzrosła, dzięki czemu zainteresowanie zaczęły przejawiać kluby z najlepszych lig świata. 

Początkowo zawodnik był łączony z przenosinami do Romy, jednak poza plotkami nie pojawiły się żadne konkrety. Kilka dni później Drągowskim miał być poważnie zainteresowany West Ham, który szukał rezerwowego bramkarza dla Łukasza Fabiańskiego. Młoty kilka dni temu zdecydowały się jednak na zakontraktowanie Roberto Jimeneza Gago, czyli drugiego golkipera Espanyolu, co zakończyło temat transferu Drągowskiego. Według plotek zainteresowanie przejawiało też Bournemouth, które zakładało, że 21-latek może się dobrze rozwinąć przy Arturze Borucu. Dzięki obecności rodaka nie miałby także dużych problemów z aklimatyzacją. Wisienki, podobnie jak AS Roma, na razie nie zdecydowały się na złożenie oferty.

W weekend Alfredo Pedulla ogłosił natomiast, że Polak może trafić do Southampton. Zespół Jana Bednarka szuka wzmocnień na pozycji bramkarza, ponieważ żaden z obecnych w kadrze zawodników nie zadowala w pełni Ralpha Hasenhuttla. Menadżer Świętych jest według dziennikarza w stanie wyłożyć na ten cel 10 milionów funtów, a do tego zapewnić bonusy, które będą zależne od dyspozycji Drągowskiego. Włoch przyznał, że rozmowy są zaawansowane, a do dopięcia transferu brakuje naprawdę niewiele. 

Fot.:PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.